Klikněte a napište nám e-mail!

Mini ukázalo závodní koncept John Cooper Works GP

Mini a koncept sportovního vozu John Cooper Works GP Concept

Britská automobilka Mini představí na automobilovém veletrhu IAA Cars 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem novou koncepční studii John Cooper Works GP Concept. Jak už název napovídá, jde o závodní model, jenž byl inspirován úspěchy automobilky na rallye Monte Carlo před padesáti lety. Novinka je velmi zdařilá od barevnosti až po interiér.

“Design konceptu Mini John Cooper Works GP těží z ryzosti a maximálních emocí. Designová studie, která je výrazně širší než současné Mini, vyzařuje dynamiku a sílu. Mohutný přední a zadní nárazník, nástavce prahů a výrazný střešní spoiler vytvářejí sebejistý vzhled. Použití lehkých materiálů, jako jsou uhlíková vlákna, zlepšuje poměr výkonu a hmotnosti. Rovnoměrně rozložená hmotnost na obou nápravách je vstupenkou do světa pro Mini charakteristické jízdy jako v motokáře,” uvádí ke své novince David Haidinger z BMW Group, kam automobilka Mini spadá.

Mini a koncept sportovního vozu John Cooper Works GP Concept Mini a koncept sportovního vozu John Cooper Works GP Concept Mini a koncept sportovního vozu John Cooper Works GP Concept Mini a koncept sportovního vozu John Cooper Works GP Concept

“Pokud Mini znáte, tak určitě víte o její dlouholeté a úspěšné historii v motoristickém sportu. Koncept Mini John Cooper Works GP v sobě snoubí veškeré designové prvky Mini v jejich nejsportovnější a nejvíce vzrušující formě. To, nač se nyní díváme, je maximální výkon, maximální Mini,” říká šéfdesignér Adrian van Hooydonk z BMW Group Design. Za zmnínku stojí barevnost, která velmi decentně kombinuje tmavě šedý lak s červenými prvky na spojlerech, mřížce chlazení kolech i logu na zadních dveřích. Interiér je i přes své závodní odstrojení moderní a propracovaný.

Čtěte další články na téma Mini a sport

Foto a zdroj: Mini

Článek ze dne: 12.9.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588