Děkujeme za přízeň nám i designu!

Apple představil revoluční iPhone X bez rámečků

Mobilní telefon Apple iPhone X

Kalifornská značka Apple představila dle očekávání nový model mobilního telefonu iPhone. Novinkou je evoluční iPhone 8 a větší iPhone 8 Plus, které jsou vylepšenou verzí rok starého modelu. Za revoluci je označován zcela nový model iPhone X, jenž má jako první od této americké značky displej bez rámečku. Celoplošný displej vykrajuje jen mikrofon, sluchátko atd.

Apple před deseti lety spustil chytrým telefonem iPhone revoluci. Do té doby jen málo využívané i vyráběné telefony s dotykovým displejem rozšířil díky prvnímu modelu mezi masy. Od prvního představení každý rok Apple vydává nové modely, které byly vždy logickým vývojem, jen dohnal nebo i předehnal konkurenci. Nyní k desátém výročí představil dlouho očekávaný iPhone X, který je označován za novou budoucnost mobilních telefonů.

Mobilní telefon Apple iPhone X Mobilní telefon Apple iPhone X Mobilní telefon Apple iPhone X Mobilní telefon Apple iPhone X

Novinka zaujme na první pohled díky absenci postranních rámečků a poprvé je také bez tlačítka Home Button pro návrat na domovskou obrazovku. Celoplošný OLED HDR displej o velikosti 5,8 palce vykusuje na horní straně fotoaparát, mikrofon, reproduktor, senzory a další nezbytnosti. Bohužel displej není zaoblený. Tělo ve stříbrné a černé barvě působí jako odkaz k prvním modelům, jen je vzadu opět kryté odolným sklem. Zadní strana je čistá, opatřená pouze logem a opět mírně vystouplým duálním fotoaparátem s 12 megapixely.

Mobilní telefon Apple iPhone X Mobilní telefon Apple iPhone X Mobilní telefon Apple iPhone X Mobilní telefon Apple iPhone X

Nově je iPhone X voděodolný s certifikací IP67, tedy při ponoru do jednoho metru maximálně na 30 minut, odemyká se rozpoznáním obličeje díky technologii Face ID, má nový operační systém iOS 11 a podporuje bezdrátové nabíjení. Cena na českém trhu bude 29 990 korun za 64GB verzi nebo 34 490 Kč za 256 GB verzi. Výhodou je opět velmi kvalitně zpracované příslušenství ve velkém rozsahu.

Mobilní telefon Apple iPhone 8 a iPhone 8 Plus Mobilní telefon Apple iPhone 8 a iPhone 8 Plus Apple iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 a Apple Watch Bezdrátové nabíjení pro nové produkty Apple

Pouhou evolucí jsou další dva nové modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus, které vylepšují rok stará model novými funkcemi. Novinky mají tvrzené sklo na zadní straně, vylepšený fotoaparát i výkon, bezdrátové nabíjení, voděodolnost IP67, operační systém a mnohé další. V nové třetí verzi byly uvedeny i hodiny Watch. Design zůstal v podstatě zachován až modifikace pásků a na ovládací tlačítko, které je nově červené. Nejvýraznější novinkou zůstává technologické vylepšení a to možnost volání a psaní zpráv bez potřeby mít nablízku iPhone.

Čtěte další články na téma iPhone a mobil

Foto a zdroj: Apple

Článek ze dne: 13.9.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588