Děkujeme za přízeň nám i designu!

Audi Aicon je studie autonomního vozu budoucnosti

Audi Aicon concept car

Německá automobilka Audi představila na aktuálně konané frankfurtské automobilové přehlídce IAA 2017 svůj koncept autonomního vozu blízké budoucnosti. Luxusní čtyřdveřový sedan má futuristický design, jezdit bude výhradně na elektřinu a bude pouze autonomní. V interiéru proto nenajdete ani volant ani pedály.

Audi na své designové studii ukazuje jak si představuje svůj pohled do budoucnosti dalších deseti let. Vůz s futuristickým vzhledem a ostrými sportovními rysy má výraznou masku Singleframe v typickém duchu Audi, ale výrazně přepracované světlomety s trojrozměrnou krycí strukturou ze 600 trojrozměrných pixelů. Vysoké čelní sklo přechází v prosklenou střechu až na sportovně tvarovanou záď s několika spoilery. Výrazné je opět pojetí zadních světel tvořící horizontální pás a efektní opakování téže struktury se svítícím logem.

Audi Aicon concept car Audi Aicon concept car Audi Aicon concept car Audi Aicon concept car

Do interiéru vozu vstoupíme skrze netradičně proti sobě se otevírající boční dveře. Vnitřní prostor je uzpůsoben spíše pro dva než čtyři cestující, kteří si cestu mají maximálně užít. Sedadla připomínají spíše luxusní interiérová křesla, jenž se mohou sklopit a nabídnout cestujícímu jiný vizuální zážitek díky digitálně pojaté střeše. Díky pouze autonomnímu řízení je palubní deska celá čistá jen ze dřeva, chromu a displejů. Volant ani pedály tu nenajdete. Pohon bude již čistě elektrický a počítá se s dojezdem 700 až 800 kilometrů na jedno nabití.

Čtěte další články na téma auto a Audi

Foto a zdroj: Audi

Článek ze dne: 14.9.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588