Děkujeme za přízeň nám i designu!

Renault Symbioz je vize auta parkovaného v obýváku

Studie vozu Renault Symbioz

Francouzská automobilka Renault představila na frankfurtském autosalonu IAA svou vizi automobilu budoucnosti. Jmenuje se Symbioz a měla by být předobrazem pro produkční vůz v roce 2030. Elektricky poháněný a autonomně řízený sedan by měl být více propojený s vaším domovem a stát se součástí vašeho obývacího pokoje.

Renault vidí budoucnost stejně jako ostatní automobilky v elektrickém pohonu a autonomním řízení, od kterého se odvíjí všechny další aspekty představené designérské studie. Francouzi navrhli čtyřmístný sedan, tedy nejvíce žádaný typ vozu, který podle ohlasů může lehce posloužit jako předobraz pro další modely vozů. Odlišit svůj model od ostatních se však pokouší filozofií symbiózy, tedy užšího propojení majitelů s jejich životem.

Studie vozu Renault Symbioz Studie vozu Renault Symbioz Studie vozu Renault Symbioz Studie vozu Renault Symbioz

Koncept s názvem Symbioz je čtyřdveřový sedan futuristických tvarů. Na první pohled zaujme těžkou robustní přídí, jednolitými dveřmi bez klik, velkými koly a elegantně vymodelovanou zádí s ladně usazenými zadními světly. Přídi dominuje velká soustava svítících LED diod a efektně pojaté světlomety. Důležitým designérským prvkem je odhmotní střechy a všech sloupků. Dominantní je sklo a nezvyklé otevírání dveří.

Studie vozu Renault Symbioz Studie vozu Renault Symbioz Studie vozu Renault Symbioz Studie vozu Renault Symbioz

Interiér vozu se má co nejvíce podobat obývacímu pokoji a najdeme zde proto čtyři otočná pohodlná křesla i stolek. Renault vidí budoucnost v integraci vozu do obývacího pokoje, kde se má stát jeho důležitou součástí. Jak by měl interiér vypadat je pak na majiteli, který si jej bude moc objednat na míru svým potřebám. Autonomní řízení je zatím stále v počátcích a proto automobilka neopomíná volant a pedály, pro případ řízení. Jaká bude ralita se máme dozvědět v roce 2030.

Čtěte další články na téma Renault a auto

Foto a zdroj: Renault

Článek ze dne: 17.9.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588