Děkujeme za přízeň nám i designu!

BMW i Vision Dynamics je vize blízké budoucnosti

BMW i Vision Dynamics

Německá automobilka BMW představila na uplynulém autosalonu IAA koncept vozu blízké budoucnosti. Čtyřdveřový sportovně laděný sedan BMW i Vision Dynamics, který by měl zapadnout mezi současné modely i3 a i8 by měl mít kompletně elektrický pohon. Těšit se budeme moci ale i na velké zrychlení a dojezd až 600 kilometrů.

“Pohled na koncept BMW i Vision Dynamics ukazuje další evoluci klasických proporcí BMW, opírajících se o dlouhý rozvor, plynule se svažující střechu a krátké převisy karoserie. Tím se dosahuje působivé kombinace elegance a dynamiky. Siluetu zvýrazňují velké a jemně konturované plochy, což dodává automobilu výraz, jako by byl vytvořen z jednoho kusu. Jednotlivé detaily jsou navržené v rámci důrazu na minimalizaci aerodynamického odporu. Těžko postřehnutelné spáry a skla umístěná až těsně u povrchů karoserie dodávají automobilu moderní a technicistní výraz,” uvádí automobilka k novince.

BMW i Vision Dynamics BMW i Vision Dynamics BMW i Vision Dynamics BMW i Vision Dynamics

Monolitickému a dynamickému designu vozu dominuje na přídi maska chladiče s designem uzavřených ledvinek, které odkazují k současnosti i historii značky BMW. Stejný grafický motiv můžeme najít i na bocích díky tmavému středovému sloupku a tvaru skel dveří. Zádi dominují horizontální linie a několik jemných křivek, které jen umocňují celkový dynamický ráz vozu. Přední i zadní světla jsou spíše decentní a efektně doplňují vzhled.

BMW i Vision Dynamics BMW i Vision Dynamics BMW i Vision Dynamics BMW i Vision Dynamics

BMW vidí blízkou budoucnost stejně jako ostatní automobilky v čistě elektrickém pohonu. I přesto by tento čtyřdveřový vůz Gran Coupé neměl být ochuzen o výkone. Z nuly na sto kilometrů za hodinu byste měli zrychlit za čtyři sekundy, nejvyšší rychlost má být omezena na 200 kilometrů za hodinu a na jedno nabití má ujet až 600 kilometrů. Do roku 2025 má mít BMW 25 elektrických vozů a tento má být v produkční verzi mezi prvními.

Čtěte další články na téma BMW a auto

Foto a zdroj: BMW

Článek ze dne: 19.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588