Děkujeme za přízeň nám i designu!

Mercedes-AMG Project ONE dostal výkon z formule

Mercedes-AMG Project ONE

Německá automobilka Mercedes představila dvoumístní sportovní hypervůz Mercedes-AMG Project ONE, který se může pochlubit přenesením technologie Formule 1 na běžné silnice. Extrémně výkonný stroj zaujme svým zdařilým aerodynamickým designem exteriéru i interiéru.

Německá značka AMG, která se zabývá sportovními a závodními úpravami vozů Mercedes-Benz, představila na uplynulém veletrhu IAA ve Frankfurtu ke svému 50. výročí opravdový klenot své produkce. Sen mnoha smrtelníků řídit formuli na běžné silnici se může vyplnit, neboť Mercedesu dobře známý výkon z Formule 1 převádí do sériově vyráběného vozu pod jménem Mercedes-AMG Project ONE.

Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE

Vůz navržený kompletně v divizi AMG ve spolupráci s odborníky na Formuli 1 si zakládá své přednosti na výkonu, kterému podléhá aerodynamický design vozu. Přídi nízce posazeného vozu dominuje doširoka rozevřené sání chlazení motoru, nad kterými se klene kapota s elegantně zasazenými světlomety. Výstřední je zasazení zpětných zrcátek i další nasávací otvor nad střechou, který přechází v efektní ploutev. Zadní část je stejně jako další prvky vyvedena z většiny z karbonu. Klenotem zádě nejsou jen světla, ale také zdařile zakomponovaný chromový výfuk.

Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE Mercedes-AMG Project ONE

Interiér je tmavý s mnoha karbonovými prvky od podlahy až po středový sloupek. Sedačky jsou samozřejmě sportovní. Na řidiče svítí dvojice displejů a veškeré důležité ovládání je pak soustředěno na zaoblený obdélníkový volant. Vůz pohání jeden turbodmychadlový motor a čtyři elektromotory. Výkon hlásí 1000 koní, díky čemuž z nuly na 200 kilometrů zrychlí za 6 sekund a maximální rychlost byla omezena na 350 kilometrů za hodinu.

Čtěte další články na téma auto

Foto a zdroj: Mercedes-Benz

Článek ze dne: 26.9.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588