Děkujeme za přízeň nám i designu!

Hyperloop ukázal první kapsli pro přepravu pasažérů

PriestmanGoode a první koncept pro Hyperloop Transportation Technologies

Londýnské designérské studio PriestmanGoode navrhlo pro Hyperloop Transportation Technologies první koncept dopravního prostředku, který by měl dopravovat pasažéry technologií Hyperloop. Podle prvních snímků vypadá kapsle spíše jako raketoplán než rychlovlak.

Společnost Hyperloop Transportation Technologies, která se stará o realizaci systému Hyperloop zaměřenou na přepravu osob, oslovila studio PriestmanGoode, jenž je známo svými návrhy letadel, vlaků a dalších dopravních prostředků, aby navrhla první koncept dopravního prostředku. Výsledkem je Hyperloop Passenger Capsule spojující v sobě konstrukci vycházející z letectví a kosmonautiky.

PriestmanGoode a první koncept pro Hyperloop Transportation Technologies PriestmanGoode a první koncept pro Hyperloop Transportation Technologies PriestmanGoode a první koncept pro Hyperloop Transportation Technologies PriestmanGoode a první koncept pro Hyperloop Transportation Technologies

První koncept počítá s kapslí o délce 30 metrů, šířce 270 centimetrů s celkovou váhou 20 tun. Design kapse, která by měla pojmout 28 až 40 pasažérů, je navržen maximálně aerodynamicky kvůli co nejmenšímu odporu vzduchu a maximalizaci rychlosti. I kvůli tomu budou kapsle používat ve svých konstrukcích nový materiál Vibranium, jenž má zaručit větší bezpečnost pasažérů. Maximální rychlost jízdy má být 1 223 kilometrů za hodinu.

Čtěte další články na téma Hyperloop

Foto a zdroj: PriestmanGoode

Článek ze dne: 27.9.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588