Děkujeme za přízeň nám i designu!

Kia představila hot hatchback Proceed s Luminline

Kia a koncept hot hatchbacku Proceed

Jihokorejská automobilka Kia představila svůj nejnovější koncept hot hatchbacku Proceed, který by měl být předobrazem pro novou produkční verzi modelu Cee’d. Vůz s novou modernizovanou a prodlouženou karoserií zaujme dynamičtějšími liniemi i podsvícením skleněným profilem Luminline.

“Koncept modelu Proceed je naší smělou a podmanivou vizí potenciálního člena příští generace rodiny cee’d. Koncept modelu Proceed, který je ztělesněním ducha a síly současného modelu pro_cee’d, je prodloužený hot-hatch, který vyjadřuje energickou duši značky Kia. Je ambasadorem všech našich emocí, našich tužeb a našich dynamických hodnot. Je to znovuzrozený model pro_cee’d, krásnější než kdykoli předtím,” řekl Gregory Guillaume, který je hlavním designérem evropské divize automobilky Kia, kde nový model vznikl.

Kia a koncept hot hatchbacku Proceed Kia a koncept hot hatchbacku Proceed Kia a koncept hot hatchbacku Proceed Kia a koncept hot hatchbacku Proceed

“Prodloužený hot-hatch, který zde vidíte, by pro nás mohl být alternativou. Jedná se o třetí typ karoserie - zachovává si sportovní charakter modelu pro_cee’d, ale byl přepracován a přetvořen tak, aby byl kombinací nápadného nového vizuálního vzhledu s příměsí praktické univerzálnosti. Koncept modelu Proceed je naší vizí toho, jak reinkarnovat energického ducha modelu pro_cee’d a oživit jej pro novou generaci řidičů,” dodal.

Kia a koncept hot hatchbacku Proceed Kia a koncept hot hatchbacku Proceed Kia a koncept hot hatchbacku Proceed Kia a koncept hot hatchbacku Proceed

Pětidvéřová studie zaujme svou dynamičností i elegancí. Designéři se snažili přidat vozu něco nového a tak je koncept osazen prosklenoustřechou, neviditelné středové B sloupky a prvek nazvaný Luminline. Jedná se o prvek prosvětleného prosklení na boční stránce vozu, který má být pouze efektem. Interiér s lesklou palubní deskou a retro-futuristickými prvky vypadá poněkud rozporuplně. Zajímavostí jsou rozhodně sportovní sedadla s vlněnými potahy.

Čtěte další články na téma auto a Kia

Foto a zdroj: Kia

Článek ze dne: 10.10.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588