Klikněte a napište nám e-mail!

Hlasujte o Národní cenu za studentský design 2010

Národní cena za studentský design 2010: Aneta Kaderková - Multifunkční podprsenka

Národní cena za studentský design je nejstarší domácí a jediná ryze odborná soutěž mladých designérů. Sleduje to, co se v designu odehrává na českých, moravských a slezských univerzitách, vysokých školách, vyšších odborných školách a středních odborných školách. I letos se bude udělovat cena veřejnosti a jména vítězů budou známa 11. listopadu.

„Soutěž se stává zdrojem informací a lovu mladých talentů v řadě firem. Ty potvrzují, že výstavy a katalogy bedlivě sledují a tipují si spolupráci s mladými designéry a školami,“ uvádějí pořadatelé.

Národní cena za studentský design 2010: Jaroslav Větvička - Translucentní umyvadla Národní cena za studentský design 2010: Monika Štaudová - Kolekce oděvů Národní cena za studentský design 2010: Vít Fendrych - Podvodní hydroelektrárna Národní cena za studentský design 2010: Karla Olšáková - Podložka

Do soutěže se letos přihlásilo 189 studentů se 170 pracemi z 19 středních odborných škol a vyšších odborných škol a z 10 univerzit a vysokých škol. Studenti předkládali k hodnocení prototypy, modely, doprovodné plakáty a portfolia.

Národní cena za studentský design 2010: Ondřej Elfmark - Svítidlo a mísa Národní cena za studentský design 2010: Tomáš Hovorka - Dětská stavebnice Národní cena za studentský design 2010: Tomáš Bém - Kavárna na vodě Národní cena za studentský design 2010: Adam Kasalý - Šperk

Práce hodnotily tři nezávislé poroty, nakonec nominovaly 39 prací. Jedna získá Národní cenu za studentský design 2010, pět ocenění Excelentní studentský design 2010 a dvanáct cenu Dobrý studentský design 2010.

Lucie Fabiánová a Kateřina Jiroutková Hana Jindrová a Zuzana Králová Jana Pokorná a Iva Solilová Slávka Forbergerová a David Frkal

Vítězné a další vybrané práce budou od 11. listopadu k vidění na výstavě Nový (z)boží!, která se bude konat v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí. Expozice bude putovní – zavítá poté do Stockholmu, Moskvy, Vídni, Bratislavy nebo Rotterdamu. Hlasovat můžete prostřednictvím stránek Design Cabinet.

Čtěte samostatný článek Národní cena za studentský design pro Botas Classic
Čtěte samostatný článek Cena za studentský design pro městský mobiliář

Foto a zdroj: Design Cabinet

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Kateřina Farná je redaktorka umění a kultury ve třetích nejčtenějších novinách v republice a mimo jiné i studentka mediálních studií na Univerzitě Karlově v Praze. Má ráda módu, hudbu, design, noční život, zajímavé nápady a zajímavosti života.
Všechny články od Kateřina Farná | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588