Kontaktujte naší redakci!

Hlasujte o Národní cenu za studentský design 2010

Národní cena za studentský design 2010: Aneta Kaderková - Multifunkční podprsenka

Národní cena za studentský design je nejstarší domácí a jediná ryze odborná soutěž mladých designérů. Sleduje to, co se v designu odehrává na českých, moravských a slezských univerzitách, vysokých školách, vyšších odborných školách a středních odborných školách. I letos se bude udělovat cena veřejnosti a jména vítězů budou známa 11. listopadu.

„Soutěž se stává zdrojem informací a lovu mladých talentů v řadě firem. Ty potvrzují, že výstavy a katalogy bedlivě sledují a tipují si spolupráci s mladými designéry a školami,“ uvádějí pořadatelé.

Národní cena za studentský design 2010: Jaroslav Větvička - Translucentní umyvadla Národní cena za studentský design 2010: Monika Štaudová - Kolekce oděvů Národní cena za studentský design 2010: Vít Fendrych - Podvodní hydroelektrárna Národní cena za studentský design 2010: Karla Olšáková - Podložka

Do soutěže se letos přihlásilo 189 studentů se 170 pracemi z 19 středních odborných škol a vyšších odborných škol a z 10 univerzit a vysokých škol. Studenti předkládali k hodnocení prototypy, modely, doprovodné plakáty a portfolia.

Národní cena za studentský design 2010: Ondřej Elfmark - Svítidlo a mísa Národní cena za studentský design 2010: Tomáš Hovorka - Dětská stavebnice Národní cena za studentský design 2010: Tomáš Bém - Kavárna na vodě Národní cena za studentský design 2010: Kamil Kasalý - Šperk

Práce hodnotily tři nezávislé poroty, nakonec nominovaly 39 prací. Jedna získá Národní cenu za studentský design 2010, pět ocenění Excelentní studentský design 2010 a dvanáct cenu Dobrý studentský design 2010.

Lucie Fabiánová a Kateřina Jiroutková Hana Jindrová a Zuzana Králová Jana Pokorná a Iva Solilová Slávka Forbergerová a David Frkal

Vítězné a další vybrané práce budou od 11. listopadu k vidění na výstavě Nový (z)boží!, která se bude konat v galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí. Expozice bude putovní – zavítá poté do Stockholmu, Moskvy, Vídni, Bratislavy nebo Rotterdamu. Hlasovat můžete prostřednictvím stránek Design Cabinet.

Čtěte samostatný článek Národní cena za studentský design pro Botas Classic
Čtěte samostatný článek Cena za studentský design pro městský mobiliář

Foto a zdroj: Design Cabinet

Zpráva ze dne: 6.11.2010
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Kateřina Farná je redaktorka umění a kultury ve třetích nejčtenějších novinách v republice a mimo jiné i studentka mediálních studií na Univerzitě Karlově v Praze. Má ráda módu, hudbu, design, noční život, zajímavé nápady a zajímavosti života.
Homepage autora | Všechny články od Kateřina Farná | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3668
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588