Děkujeme za přízeň nám i designu!

Czech Grand Designérem 2010 studio Olgoj Chorchoj

Olgoj Chorchoj jako Grand designér roku 2010 na Czech Grand Design

Dvě z osmi ocenění – Produktový designér a Grand designér roku 2010 – si v sobotu večer odneslo architektonicko-designérské studio Olgoj Chorchoj, které tvoří Jan Němeček a Michal Froněk. Do Síně slávy byla během ceremoniálu v pražském Stavovském divadle uvedena dlouholetá kurátorka Uměleckoprůmyslového musea a teoretička designu Alena Adlerová.

Olgoj Chorchoj oslovilo hlasující Akademiky, kurátory a publicisty, sáňkami pro TON, kolekcí skla pro Bohemia Machine Glass či lampou Teo pro Brokis. „Velmi si vážíme toho, že naše oceněné věci šly do výroby, že si je mohou lidé koupit, a to nejen v Česku,“ řekl pro DesignMagazin.cz Michal Froněk.

Udílení cen Czech Grand Design 2010 Ceny pro vítěze cen Czech Grand Design 2010 Czech Grand Design 2010 a Grafický designér Robert V. Novák Czech Grand Design 2010 a Fotograf roku Ester Havlová

Ocenění v kategorii Fotograf roku, v podobě plastik z rukou loňského Grand Designéra Petra Babáka, si odnesla Ester Havlová. Ta spolupracovala mimo jiné na mapě pražského metra či na monografii českého architekta Josefa Gočára.

Módní přehlídka na udílení cen Czech Grand Design 2010 Czech Grand Design 2010 a Oděvní designérka roku Hana Zárubová Udílení cen Czech Grand Design 2010 a ministr kultury Jiří Besser Udílení cen Czech Grand Design 2010 a Olgoj Chorchoj s jejich sáňky

Oděvní designérkou roku se stala Hana Zárubová za kolekci inspirovanou zdravotnickými pomůckami Fix-you, kterou navrhla spolu s grafickým designérem Štěpánem Malovcem. Titul Grafický designér dostal už podruhé Robert V. Novák za několik navržených publikací.

Czech Grand Design 2010 a Designer roku Olgoj Chorchoj Udílení cen Czech Grand Design 2010 Czech Grand Design 2010 a René Šulc s Cenou veřejnosti Czech Grand Design 2010 a Obchod roku Galerie Křehký

Obchodem roku zvolili Akademici Galerii Křehký, v kategorii Výrobce roku bodovala tradiční česká nábytkářská firma TON. Titulem Objev roku se může pyšnit Jan Plecháč za sedací svařovaný drátěný nábytek do exteriéru ábytek Icons, diplomovou práci na VŠUP.

Czech Grand Design 2010 a Výrobce roku Ton Světlo Tvor na udílení cen Czech Grand Design 2010 Czech Grand Design 2010 a Objev roku Jan Plecháč Czech Grand Design 2010 a vstup do síně slávy pro Alenu Adlerovou

„Opravdu jsem byl překvapený, že jsem vyhrál,“ komentoval skromně Jan Plecháč. „Leitmotivem mého projektu bylo to, že jsem převáděl interiérový nábytek pod širé nebe. Vytvářel jsem z něj drátěné konstrukce,“ dodal. Cenu veřejnosti si pak odnesl René Šulc za kolekci dřevěných hraček Afrika nebo lampu Káča.

Petr Babák s cenami pro Grand designéra roku na Czech Grand Design 2010 Czech Grand Design 2010 a Grand designér roku Olgoj Chorchoj Czech Grand Design 2010 a Grand designér roku Olgoj Chorchoj Udílení cen Czech Grand Design 2010

Pátý ročník udílení cen Czech Grand Design se odehrál v duchu nečekaných překvapení, které s přehledem ustál zkušený moderátor Marek Eben. Pódium, navozující atmosféru italské opery, uvítalo několik významných hostů, jako například herečku Kláru Issovou, operní pěvkyni Soňu Červenou, režisérku Helenu Třeštíkovou nebo ministra kultury Jiřího Bessera. Ten Marka Ebena zaskočil, mírně řečeno, nepřipraveností, když ani netušil, jakou cenu vlastně předává.

Čtěte samostatný článek Czech Grand Design 2010 zná nominace na ceny
‘Čtěte samostatný článek Czech Grand Designérem 2009 se stal Petr Babák
Čtěte samostatný článek Ton představil sedm nových kusů nábytku a sáňky
Čtěte samostatný článek Brokis představil tři kolekce moderních svítidel
Čtěte samostatný článek No.Fashion uvádí módní kolekce Fix you a No.kolo
Čtěte samostatný článek Bohemia Machine čeří vody českého designu skla
Čtěte samostatný článek Hrdinové obsadili novou designovou galerii Křehký
Čtěte samostatný článek Jan Plecháč vystaví na Designbloku nábytek z drátů

Foto: Ondřej Lazar Krynek

Článek ze dne: 13.2.2011
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Kateřina Farná je redaktorka umění a kultury ve třetích nejčtenějších novinách v republice a mimo jiné i studentka mediálních studií na Univerzitě Karlově v Praze. Má ráda módu, hudbu, design, noční život, zajímavé nápady a zajímavosti života.
Všechny články od Kateřina Farná | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Petr Vorasický - ze dne: 14.2.2011 - 12:24

    Sáňky od Olgoj Chorchoj pro TON jsou opravdu hezké, ale nemyslí, že si je lidé mohou koupit. Stojí 10 000 Kč.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588