Děkujeme za přízeň nám i designu!

Startuje obří Designblok 2011 se stovkami novinek

Maxim Velčovský pro Linku bezpečí na přehlídce Designblok 2011

V Praze byl zahájen Designblok 2011, událost roku pro všechny milovníky designu, šperků, nábytku, dekorací, umění i lidové kreativity. Pro veřejnost se otevírají dvě takzvaná superstudia, která nabídnou na 220 prezentací a výstav. Akce trvající do 9. října však zasáhne i zbytek města prostřednictvím 59 obchodů, 18 módních návrhářů a 89 studií, škol a institucí.

Oproti loňskému roku jsou letos dva objekty nabízející výstavy designu pod hlavičkou přehlídky Designblok 2011. Jedním je Superstudio Šporkovský palác v ulici Hybernská 5 nedaleko Náměstí republiky, druhým je Superstudio Futurama sídlící na adrese Skolovská 136 ležící u metra Invalidovna. Třetím důležitým objektem je Obecní dům, kde se budou konat módní přehlídky v rámci samostatné akce Designblok Fashion Week 2011.

Lucie Koldová a Dan Yeffet na přehlídce Designblok 2011 Novesta na přehlídce Designblok 2011 Posedlí na přehlídce Designblok 2011 Zdeněk Vacek na přehlídce Designblok 2011

První místo kam byste se měli rozhodně vydat je Superstudio Šporkovský palác, které má pět pater a nabízí 6 400 metrů čtverečních výstavních prostor. Už v suterénu je vystaven Velký atlas světa, což je instalace představující netradiční pohled na svět prostřednictvím zajímavých objektů, designových předmětů, nábytku a dech beroucí objekt Vytvořeno dechem. Zde se odehraje 6. října od 14 hodin debata s názvem Velká výzva.

Design Help na přehlídce Designblok 2011 UNOSTO na přehlídce Designblok 2011 Kristýna Pojerová se světlem Skleník na přehlídce Designblok 2011 Imreczová a Foltera na přehlídce Designblok 2011

První patro Šporkovského paláce obsadil Daniel Piršč se svou úchvatnou instalací 1340 stupňů ve stínu, ale najdete zde i prezentaci No.Fashion, 5.5 designers, Adidas Originals či české značky Preciosa. Druhé a třetí patro patří módě a šperkům, jako světlu Skleník od Kristýny Pojerové, botám značky Melissa, šperkům Dany Bezděkové, šperkům Antiperle, seskupení UNOSTO i úchvatné kolekci šperků Belda Factory od významných českých umělců a designerů.

Melissa na přehlídce Designblok 2011 Dana Bezděková na přehlídce Designblok 2011 Belda Factory na přehlídce Designblok 2011 Antiperle na přehlídce Designblok 2011

Čtvrté patro Šporkovského paláce je věnováno aukci, prezentaci mediálních partnerů, kde pro vás DesignMag.cz připravil v místnosti 406 instalaci v podobě koláže z článků i fotografií s výběrem 30 nejdůležitějších událostí v designu za posledních 365 dní. Zde můžete přispívat, komentovat články i fotky, stříhat ze samolepících papírů a tvořit design, jaký vás zrovna napadne. Hned vedle najdete i nápaditou kasičku od Maxima Velčovského pro Linku bezpečí v podobě malého chlapce. Páté patro nabízí skvělou instalaci Posedlí, nových bot Novesta a veřejnosti přístupnou kavárnu.

No.Fashion na přehlídce Designblok 2011 Daniel Piršč na přehlídce Designblok 2011 Atlas světa na přehlídce Designblok 2011 DesignMag.cz na přehlídce Designblok 2011

Druhé neopominutelné Superstudio Futurama se nachází v moderní kancelářské čtyřpatrové budově, kde prostor pro instalace je otevřený a bohužel často expozice designerů či značek tolik nevyzní. V přízemí v samostatném křídle je vystaveno dvacet pláten ze souboru Klubová epopej, ve zbylých čtyřech patrech najdete prezentace vesměs známých českých firem vyrábějících nábytek, svítidla, interiérové dekorace i prezentace českých vysokých škol. Bohužel se tímto Designblok stává spíše veletrhem, takže ztrácí kouzlo výběru nápaditého svěžího designu a působí více jako komerční prezentace, která je sice na míle vzdálená Milánu, ale snaží se na něj alespoň trochu dosáhnout.

Design Talent na přehlídce Designblok 2011 FUD na přehlídce Designblok 2011 World Jewellery Museum na přehlídce Designblok 2011 Electrolux Design Lab 2010 na přehlídce Designblok 2011

Ve Futuramě byste rozhodně byste neměli minout výstavu Electrolux Design Lab 2010, která ukazuje finalisty loňské mezinárodní designérské soutěže, včetně českého zastoupení. Skvělé novinky přináší v podobě svítidel i tašek designeři BOA, tvůrčí značka LLEV novým nábytkem i šperky, ohromil Tomáš Bém, nové lyže prezentují Tobyšlo, Papelote rozšiřuje nabídku svého papírnictví, Brokis uvádí nová světla, novou židli TON, světlo od Ronyho Plesla česká firma Lasvit a dalších několik zajímavých expozic.

Video: Pohled na prezentace do obou superstudií přehlídky Designblok 2011

Designblok 2011 trvá od 4. do 9. října 2011. Vstupenka na celý týden do obou superstudií stojí 250 Kč, zlevněná studentská pak 150 Kč. O největších novinkách z přehlídky Designblok 2011 jsme vás již informovali v předešlých článcích, další články budou následovat v následujících dnech.

Čtěte samostatný článek Melissa uvede na Designbloku dvě nové kolekce bot
Čtěte samostatný článek BarberOsgerby budou zářivou hvězdou Designbloku
Čtěte samostatný článek Odtajňujeme první díla z projektu Klubová epopej
Čtěte samostatný článek UNOSTO vystaví své šperky poprvé na Designbloku
Čtěte samostatný článek Trash Made uvede na Designbloku i kolekci pro pány
Čtěte samostatný článek Hermès na Designbloku promítne Hearts and Crafts
Čtěte samostatný článek Na Designblok míří šperky Lure v přírodní podobě
Čtěte samostatný článek Lladró ukáže na Designbloku porcelánový Metropolis
Čtěte samostatný článek Saša Open bude brněnské okořenění Designbloku
Čtěte samostatný článek Batoušek ukáže na Designbloku nový degustační set
Čtěte samostatný článek České světlo Skleník je určeno k pěstování bylinek
Čtěte samostatný článek Polstrin uvede na Designbloku dámský budoár Lola
Čtěte samostatný článek Designblok 2011 připravuje 220 prezentací a výstav
Čtěte samostatný článek Klubová epopej vystaví díla dvaceti mladých umělců
Čtěte samostatný článek Designblok 2011 bude mít dvě velká Superstudia

Foto:
Ondřej Lazar Krynek
Zdroj: Designblok

Článek ze dne: 4.10.2011
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5672
Počet komentářů: 1144
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588