Klikněte a napište nám e-mail!

Erotické pomůcky vyhrály Národní studentskou cenu

Národní cena za studentský design 2011 pro Whoop-de-doo a Anna Marešová

V konkurenci jubilejního ročníku Národní ceny za studentský design 2011 bodovaly erotické pomůcky pro ženy. Odvážný projekt Anny Marešové s názvem Whoop-de-doo posbíral v pátek dohromady šest cen. Cenu DesignMag.cz získala Veronika Roudnická za dětské hřiště Molekuly.

Anna Marešová, studentka Fakulty umění a designu Univerzity Jana E. Purkyně v Ústí nad Labem, své návrhy konzultovala s odborníky z oblasti gynekologie, sexuologie nebo genderových studií. Hračkám pro ženy také vytvořila stylové balení.

Národní cena za studentský design 2011 pro Whoop-de-doo a Anna Marešová Národní cena za studentský design 2011 pro Whoop-de-doo a Anna Marešová Národní cena za studentský design 2011 pro Whoop-de-doo a Anna Marešová Národní cena za studentský design 2011 pro Whoop-de-doo a Anna Marešová

„Její práce prezentuje propojení funkčního produktového designu s grafickým designem. V designu jde o skvěle dotaženou praktičnost. Inovativní je nabíjení produktů. Chvályhodné je i dotažení obalu a prezentace,“ zní odůvodnění poroty.

Excelentní design 2011 pro Hmatová kniha pro nevidomé a Kateřina Kubánková Excelentní design 2011 pro Hmatová kniha pro nevidomé a Kateřina Kubánková Excelentní design 2011 pro světlo Skleník a Kristýna Pojerová Excelentní design 2011 pro světlo Skleník a Kristýna Pojerová

Porota ocenila celkem patnáct prací jako Dobrý studentský design a pěti počinům připadla cena za Excelentní studentský design. Vysoko se umístili Kristýna Pojerová za interiérové svítidlo určené pro pěstování rostlin Skleník (letos oceněné během Designbloku), Marta Maštálková za vizuální styl rodinného vinařství, Kateřina Kubánková za hmatovou knihu pro zrakově postižené nebo Jakub Novák za inovativní obytný přívěs.

Excelentní design 2011 pro styl vinařství Josef Kořenek Marta Maštálková Excelentní design 2011 pro styl vinařství Josef Kořenek Marta Maštálková Excelentní design 2011 pro přívěs Odorico Pordenone a Jakub Novák Excelentní design 2011 pro přívěs Odorico Pordenone a Jakub Novák

Zajímavým nápadem jsou skleněné urny Matěje Kubíka, v nichž pracuje s jistou nadsázkou, futuristické šperky Kateřiny Reichové, kolekce oděvů Japan Moniky Přikrylové nebo inteligentní dveřní klika pro veřejné toalety od Jiřího Krejčího.

Excelentní design 2011 pro Air - clean bridge a Michal Šírek Excelentní design 2011 pro Air - clean bridge a Michal Šírek Dobrý design 2011 pro Lustr Skyphos 1 (Kateřina Smolíková) a Dveřní klika (Jiří Krejčí) Dobrý design 2011 pro Nábytek pro děti (Alena Kurfüstová) a turbína Ventus (Sergej Kuckir)

Premiérově byla v rámci těchto ocenění udělena i Cena DesignMag.cz, která putuje Veronice Roudnické za multifunkční hřiště pro mateřské školy. Projekt studentky Západočeské univerzity v Plzni je její bakalářská práce a má název Molekuly.

Dobrý design 2011 pro kolekci interiérových svítidel (Filip Velehradský) Dobrý design 2011 pro logopedickou knihu (Jana Tichá) Dobrý design 2011 pro světla Světlušky (Jonala Šornerová) Dobrý design 2011 pro sáňky Xtrude (Libor Sošťák)

„Důraz jsem kladla na jednoduchost tvarů a barev, důležitá je také rozmanitost používání, nechtěla jsem děti omezovat,“ přiblížila studentka svůj návrh, který konzultovala s odborníky z mateřských škol.

Dobrý design 2011 pro pánskou kolekci Gentle-man-dneška (Vladimír Staněk) Dobrý design 2011 pro vypínače a zásuvky Lumen (Magdalena Čurdová) Dobrý design 2011 pro mobiliářový prvek Guiseppe (Aleš Trdý) Dobrý design 2011 pro nouzové ubytování (Tomáš Rampas)

„Snažila jsem se tím dodat dětem pohyb, aby rozvíjely svou motoriku a přemýšlení,“ dodala s tím, že v současné době jedná s jednou německou firmou o skutečnou realizaci Molekul.

Dobrý design 2011 pro sklenice Kaskády (Nikola Kašpárková) a kolekci Japonsko (Monika Přikrylová) Dobrý design 2011 pro šperky Mullatem (Kateřina Reichová) Zvláštní ceny pro křeslo Bombolo (David Pacák) a objekty Urna (Matěj Kubík) Zvláštní cena pro Quarma Longue (Jaroslav Větvička)

Národní cena za studentský design je soutěž mladých autorů z českých škol a univerzit se zaměřením na design. „Je jedinou ryze odbornou soutěží pro studenty u nás a v Evropě, nejistě, ale rádi tvrdíme, že i na světě. Také dvacátý ročník zaznamenal vysokou účast, a tedy konkurenci nejkvalitnějších návrhů,“ potvrdila za pořadatele ředitelka nadačního programu Design Cabinet CZ Lenka Žižková s tím, že úroveň některých projektů tohoto dvacátého ročníku je opravdu špičková.

Cena DesignMag.cz pro dětské hřište pro mateřské školky (Veronika Roudnická) Cena DesignMag.cz pro dětské hřište pro mateřské školky (Veronika Roudnická) Cena DesignMag.cz pro dětské hřište pro mateřské školky (Veronika Roudnická) Cena DesignMag.cz pro dětské hřište pro mateřské školky (Veronika Roudnická)

Výstava oceněných je pod názvem Nový (z)boží! otevřena do 29. listopadu 2011 v pražském Domě bytové kultury, poté se přesune do evropských metropolí.

Čtěte samostatný článek Národní cena za studentský design čeká vaše hlasy
Čtěte samostatný článek Národní cena za studentský design pro světlo Tvor
Čtěte samostatný článek Národní cena za studentský design pro Botas Classic
Čtěte samostatný článek Cena za studentský design pro městský mobiliář

Foto a zdroj: Národní cena za studentský design

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Kateřina Farná je redaktorka umění a kultury ve třetích nejčtenějších novinách v republice a mimo jiné i studentka mediálních studií na Univerzitě Karlově v Praze. Má ráda módu, hudbu, design, noční život, zajímavé nápady a zajímavosti života.
Všechny články od Kateřina Farná | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 2 komentářů
  1. Marie - ze dne: 12.11.2011 - 11:26

    Škoda že se to nedá nikde koupit.. :(

  2. Kristinka - ze dne: 25.3.2015 - 17:05

    Děkuji za článek jsem ráda, že jsem narazila na tento blog.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588