Děkujeme za přízeň nám i designu!

Na pět dnů otevřel brány DesignSupermarket 2011

Prodejní festival DesignSupermarket 2011

Na jednom patře Paláce Archa byl do neděle 11. prosince 2011 otevřen pátý DesignSupermarket 2011. Prodejní festival českého designu přináší na 1 600 metrech čtverečních 73 studií a celkem přes 140 designérů. Nabízen tu je produktový design, dekorace, šperky, módní doplňky, oblečení i knihy. Vstupné je 120 korun.

Po roce se opět otevřel DesignSupermarket, páté pokračování, které se po dvou minulých letech konaných v Paláci Perla na Můstku přesunul do větších prostor Paláce Archa u Florence. Oblíbenému prodejnímu festivalu je vyhrazeno asi 1 600 metrů čtverečních, tedy celé druhé patro budovy, jenž po dokončení rekonstrukce bude sloužit jako kanceláře.

Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011

Po vstupu do prostor DesignSupermarketu se vám otevře ve vestibulu Superkavárna s živou hudbou fungující jako centrální bod celé akce. Z ní vedou chodby do tématicky členěných místností nabízející vždy stánky jednotlivých studií či designérů semknutých k sobě oborem působnosti. Jedna část je tak věnovaná módě, druhá produktovému designu, třetí módním doplňkům, čtvrtá knihkupectví a marketu s dalšími plně se neúčastnícími designéry.

Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011

Mimo sekce s módou, kde návrháři nebo butiky prezentují svou módu na stojanech, má každý tvůrce či studio jednotný stůl na němž prezentuje a prodává svá díla, což je oproti loňským na sebe nahuštěným chladným kovovým regálům velmi příjemná změna. Snáze si tak můžete prohlédnout například šperky v rozmanitém rozsahu od stokoruny po desetitisíce od známých či neznámých šperkařů, sestavit svůj vysněný nápojový set nebo se pokochat několika novinkami připravenými právě pro tuto akci.

Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011 Prodejní festival DesignSupermarket 2011

Příjemným doplněním je samostatná výstava produktů tří německých designérů, kteří zazářili na DMY Berlin i rozšíření o prodejní nabídku umění, kde se prodávají plakáty, obrazy a tisky od několika pár českých výtvarníků. Své zastoupení zde mají i interiéry díky projektu Nanovo vystavující retro nábytek a dekorace v renovované podobě. Pětidenní vstup na DesignSupermarket 2011 stojí 120 korun, zlevněný pak 90 korun.

Soutěžte s DesignMag.cz o třikrát dvě vstupenky na DesignSupermarket 2011 a malý dárek jako bonus. Blesková soutěž proběhne již brzy na naší stránce na Facebooku.

Foto: Ondřej Lazar Krynek
Zdroj: DesignSupermarket

Článek ze dne: 8.12.2011
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588