Klikněte a napište nám e-mail!

Czech Grand Designéry 2011 se stali Vacek a Pošta

Czech Grand Design 2011 - Grand designér roku 2011: Vacek a Pošta

Designéři šperků Zdeněk Vacek a Daniel Pošta se stali Grand designéry roku 2011 v rámci každoročního udílení prestižních cen Czech Grand Design. Medaile s jedničkami byly předány i nejlepšímu grafickému designérovi, fotografce, módní návrhářce, designérovi, obchodu, výrobci a objevu roku. Jednoho z vítězů vybírali i diváci.

Jako první si na slavnostním večeru ve Stavovském divadle převzal cenu grafický designér roku Štěpán Malovec za svou tvorbu pro UPM. Předběhl tak skvělé finalisty Matěje Činčeru a Petra Babáka. Druhou oceněnou byla fotografka Bára Prášilová za leteckou sérii fotografií pro Hanu Zárubovou. Ta ve hlasech překonala výborné fotografy Adama Holého a Karin Zadrick. Módní návrhářkou roku 2011 je Zuzana Kubíčková s kolekcí vracející se k tradičním technikám. Kubíčková zvítězila před uznávanými finalisty Denisou Novou a Hanou Zárubovou.

Czech Grand Design 2011 - Grafický designér roku: Štěpán Malovec Czech Grand Design 2011 - Fotograf roku: Bára Prášilová Czech Grand Design 2011 - Módní návrhář roku: Zuzana Kubíčková Czech Grand Design 2011 - Designér šperku roku: Zdeněk Vacek a Daniel Pošta

Novou kategorií je Designér šperků, kterými se stala dvojice Zdeněk Vacek a Daniel Pošta za svou kolekci šperků Virus. Ti zvítězili před jedinečnými šperkaři Klárou Šípkovou a Jiřím Beldou. Designérem roku 2011 se stal Rony Plesl za kolekci skla pro Moser a světel pro Lasvit. Za sebou nechal známé designéry Jiřího Pelcla a Jaroslava Juřicu. Obchodem roku se stalo Papelote za několik svých sérií papírnických potřeb. Vítězi se stali před obchodem Minty a Prague Kabinet.

Czech Grand Design 2011 - Designér roku: Rony Plesl Czech Grand Design 2011 - Obchod roku: Papelote Czech Grand Design 2011 - Výrobce roku: Lasvit Czech Grand Design 2011 - Objev roku: Klára Šumová

Výrobcem roku 2011 byla zvolena sklářská značka Lasvit za spolupráci s mnoha předními českými i světovými designéry. Na zbylých dvou místech se umístili Brokis a Elton. Objevem roku se stala designérka Klára Šumová za své série ze dřeva. Finalisté v této kategorii byly Anna Marešová s erotickými pomůckami, Kristýna Pojerová se světlem Skleník a Michaela Tomišková se skleněnou kolekcí. Do síně slávy vstoupila in memoriam designérka nejen známých nafukovacích hraček Libuše Niklová, jejíž cenu převzal syn Petr Nikl. Divácká cena patřila Jaroslavu Bejvlovi za sérii svítidel pro značku Preciosa.

Czech Grand Design 2011 - Síň slávy: Lubuše Niklová Czech Grand Design 2011 - Cena diváků: Jaroslav Bejvl Czech Grand Design 2011 - Grand designér roku 2011: Vacek a Pošta Zdeněk Vacek a Daniel Pošta a jejich kolekce šperků Virus

Czech Grand Designérem roku 2011 se stala dvojice Zdeněk Vacek a Daniel Pošta, kteří získali nejvíce hlasů napříč všemi kategoriemi a obdrželi tak již druhou medaili jako cenu, kterou všem výhercům vyrobili Czech Grand Designéři roku 2010 studio Olgoj Chorchoj. Výherce vybírá v tajném hlasování porota složená z 46 kurátorů, publicistů a teoretiků designů z České republiky i zahraničí. Svůj hlas zde má i DesignMag.cz. Letos bylo nominováno 101 designerů a výrobců se 150 projekty. Nominované počiny můžete zhlédnout na výstavě v Národním technickém muzeu až do 29. dubna 2012. Výstavu objevů roku pak ve Window Gallery v Rytířské ulici. Záznam z celého udílení budete moci zhlédnout na druhém programu České televize v sobotu 17. března od 21 hodin.

DesignVid.cz vám exkluzivně přináší video medailonky všech finalistů Czech Grand Design 2011. Všechny najdete pod tématem Czech Grand Design.

Čtěte samostatný článek Olgoj Chorchoj navrhli Grand designérům medaile
Čtěte samostatný článek Vyhlášeni finalisté na cenu Czech Grand Design
Čtěte samostatný článek Vystaveni nominovaní na Ceny Czech Grand Design
Čtěte samostatný článek Czech Grand Designérem 2010 studio Olgoj Chorchoj
Čtěte samostatný článek Czech Grand Designérem 2009 se stal Petr Babák

Foto: Ondřej Lazar Krynek a archiv designérů

Článek ze dne: 11.3.2012
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588