Přihlaste se!
Děkujeme za přízeň nám i designu!

V Praze se koná premiérový ročník festivalu reSITE

Festival re SITE u Národního divadla

Od pondělí probíhá v Praze první ročník mezinárodního festivalu reSITE, jehož tématem je zlepšení veřejných prostor ve městech. Kromě hlavního bodu, jímž bude dvoudenní konference, na které vystoupí významné osobnosti české i zahraniční architektury, nabídne festival pestrý doprovodný program zahrnující veřejné přednášky, rozmanité workshopy nebo filmovou projekci snímku Urbanized.

Hlavním motivem projektu, který odstartoval v pondělí 21. května a potrvá do neděle 27. května, bude revitalizace pražských nábřeží. Nejen o tomto, ale vůbec o možnostech, jak zlepšit kvalitu života ve městech a zkvalitnit veřejné prostory, budou s veřejností diskutovat přední odborníci z oblasti architektury, stavitelství a urbanismu či zástupci samosprávy. „Snažíme se ukázat, že jedině spoluprací všech zainteresovaných aktérů lze docílit vzniku kvalitních veřejných prostor v rámci rozsáhlých projektů rozvoje měst,“ říká ředitel festivalu Martin Barry, americký urbanista v současné době působící na Fakultě architektury Českého vysokého učení technického v Praze.

Festival reSITE u Národního divadla Festival reSITE ve Veletržním paláci Festival reSITE ve Veletržním paláci Festival reSITE ve Veletržním paláci

Pilotní ročník s podtitulem „Města jako místa pro život“ se bude konat na různých místech hlavního města. Jádrem bude dvoudenní konference, jež proběhne 24. a 25. května ve Veletržním paláci, a na níž se k tématu vyjádří taková jména světové architektury a urbanismu jako Reinier de Graaf z nizozemského architektonického studia OMA, newyorská urbanistka Janette Sadik-Khan nebo dánský urbanista Jan Gehl z kodaňského ateliéru Gehl Architects.

Reinier de Graaf z OMA na festivalu reSITE Jan Gehl z Gehl Architects na festivalu reSITE Janette Sadik-Kha z Department of Transportation New York na festivalu reSITE Craig Dykers ze Snøhetta na festivalu reSITE

Stanovištěm pro doprovodné akce, které budou probíhat o nadcházejícím víkendu, bude multifunkční dočasný pavilon Rosy na prostranství před Novou scénou Národního divadla, který svým vzhledem připomíná tři bubliny spojené v jednu, a pod jehož návrhem je podepsána berlínská umělecká skupina Raumlabor. Tam se mimo jiné v sobotu uskuteční přednáška amerického architekta Craiga Dykerse nebo promítání snímku Garyho Hustwita Urbanized, jenž divákům představí sérii projektů městského designu.

Záběry z filmu Urbanized Záběry z filmu Urbanized Záběry z filmu Urbanized festival-resite-2012-12.jpg

Tamtéž budou v sobotu a v neděli vystaveny návrhy mezinárodní designové soutěže o revitalizaci vltavského nábřeží. V průběhu celého týdne bude pro návštěvníky připraven bohatý program, jehož harmonogram i další informace jsou k nalezení na internetových stránkách festivalu, mimo jiné workshop zaměřený na návrh provizorního nábřežního parku, jenž bude posléze realizován na pražské Náplavce.

DesignVid.cz nabízí video Festival reSITE má drsný klip z pražského nábřeží
DesignVid.cz nabízí video Urbanized je film o změnách měst velkými architekty

Čtěte všechny články na téma urbanismus, události a Praha

Foto a zdroj: reSITE

Článek ze dne: 23.5.2012 | Zařazeno do rubriky: události
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Lucie Sieglová je redaktorka, protože ji baví psát. Taky se ráda ztrácí v křivolakých pražských uličkách, už ne s takovým nadšením, ale o to častěji pak ve svých snových světech. Baví ji bavit se, zajímá se o vše zajímavé a zbožňuje Všecky krásy světa.
Všechny články od Lucie Sieglová | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Tomáš Hájek - ze dne: 23.5.2012 - 09:09

    Je skvělé,že se konečně něco ohledně urbanizace, moderní architektury a designu začíná v Praze skutečně dít. Někdy jdu v Praze kolem nějakého nevýrazného místa a říkám si, “vždyť by stačilo tak málo, aby se tento prostor zmodernizoval”.

    Moje představa dokonalosti je Londýn a Paříž. Tam to propojení starého s novým tak skvěle funguje. Přál bych to i Praze,protože má skutečně co nabídnout. Nech iměsto zakonzervované,ale živé. Chci slyšet to tlukoucí srdce pod chodníkem. Upřímně věřím a doufám, že RESITE skutečně pomůže nějakému výsledku.

    Strašná škoda je Kaplického knihovny. Je docela vtipné, že v porotě byla taková jména jako Zaha Hadid aj. a pro politiky je to “hlen”. Tak to bohužel vypadá, když někdo kecá do věcí, kterým nerozumí.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.


VYBRANÉ AKCE Z KALENDÁŘE

DESIGNMAG NA FACEBOOKU

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com Google+ Pinterest.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Prague Design Week 2015

Přihlaste se!

Partneři

přejděte na Font.cz           přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz
přejděte na CzechDesign.cz           přejděte na YoungPrimitive.cz          přejděte na Fler.cz
přejděte na Auto-Design.cz            přejděte na GJF.cz          přejděte na DesignBy.sk
přejděte na DesignEast.eu            přejděte na UPM.cz           přejděte na Material Times

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 4240
Počet komentářů: 1091
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588