Klikněte a napište nám e-mail!

Czech Grand Designéry 2012 jsou Koldová a Yeffet

Lucie Koldová (a Dan Yeffet) jako Grand designér roku cen Czech Grand Design 2012

Na sobotním udílení cen Czech Grand Design za rok 2012 bylo na cukrářské scéně Stavovského divadla uděleno celkem 11 cen. Grand designérem roku se stala designérská dvojice Lucie Koldová a Dan Yeffet, do Síně slávy byl uveden grafický designér a typograf Zdeněk Ziegler.

Výroční ceny Czech Grand Design udílí Akademie design České republiky složená z 51 kurátorů, teoretiků, publicistů z České republiky i zahraničí. Letos bylo nominováno do osmi kategorií 134 designérů a subjektů s celkem 206 projekty, kteří se utkali postupně ve třech kolech. Vítězové z výsledných třech finalistů získali jako cenu pozlacenou špejli na vatu od loňských Designérů roku šperkařů Zdeňka Vacka a Daniela Pošty.

Bet Orten jako Fotograf roku Czech Grand Design 2012 Okolo jako Grafický designér roku Czech Grand Design 2012 Hana Zárubová jako Módní designér roku Czech Grand Design 2012 Blueberries jako Designér šperku roku Czech Grand Design 2012

První si pro cenu šla fotografka Bet Orten, která získala cenu Fotograf roku za kolekci módních fotografií na záchranu Kyselky a fotografie pro módní časopisy. Grafickým designérem roku se stala skupina Okolo, která se věnuje grafickému designu pouze okrajově a zaměřuje se spíše na kurátorskou činnost a vydavatelství. Oceněna byla jejich výstava v krabici Light Sculptures. Módním designérem roku se stala Hana Zárubová za kolekci oblečení Pantono přecházející ve svých barvách od černé přes šedou do bílé.

Lucie Koldová a Dan Yeffet jako Designér roku Czech Grand Design 2012 Mmcité jako Výrobce roku Czech Grand Design 2012 Ton jako Obchod roku Czech Grand Design 2012 Daniel Gonzales jako Objev roku Czech Grand Design 2012

Designérem šperku roku byla vyhlášena nová značka Blueberries, která se věnuje tvorbě 3D tištěných šperků jako náušnic a náramků, jenž je jinak nemožné ručně vyrobit. Designérem roku se stala tvůrčí dvojice Lucie Koldová a Dan Yeffet za rozmanitou loňskou tvorbu zahrnující svítidla Shadows pro Brokis, lavičky Urban Islands pro Mmcité, zrcadla Iconic Mirror a Private Mirror pro La Chance a lampu Versa pro Křehký. Jako Výrobce roku byla vyhlášena značka Mmcité vyrábějící městský mobiliář.

Lukáš Jabůrek jako vítěz Ceny veřejnosti Czech Grand Design 2012 Zdeněk Ziegler uvedený do Síně slávy cen Czech Grand Design 2012 Lucie Koldová a Dan Yeffet jako Grand designér roku Czech Grand Design 2012 Cukrářská scéna cen Czech Grand Design 2012

Obchodem roku se stala nově zrekonstruovaná prodejna nábytku značky Ton v Praze na Karlově náměstí. Do síně slávy byl uveden grafický designér a typograf Zdeněk Ziegler za desítky plakátů, knižních obalů i další tvůrčí činnost. Grand designérem roku s největším počtem hlasů napříč kategoriemi se stala dne už neexistující designérská dvojice Lucie Koldová a Dan Yeffet, kteří tímto získali zakázku na cenu pro vítěze příštího ročníku.

Na DesignVid.cz můžete každý den sledovat video medailonky všech finalistů.

Čtěte všechny články na téma Czech Grand Design, Lucie Koldová, Bet Orten, Blueberries, Hana Zárubová, Ton, Zdeněk Ziegler

Foto: Ondřej Lazar Krynek a archiv autorů

Článek ze dne: 17.3.2013
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588