Děkujeme za přízeň nám i designu!

Talentem designu je Václavková za boty Rectangle

Talent designu 2013: Václavková Maria Nina - Rectangle

Ve Zlíně proběhlo již páté vyhlášení mezinárodní ceny Talent designu 2013, která je udílena studentům designu v pěti rozmanitých kategoriích. Letos bylo přihlášeno 510 prací z celého světa, kterým dle poroty dominovala Maria Nina Václavková s návrhem obuvi Rectangle. Cenu si odnesla i kamna nebo PC tablet.

“Soutěž byla, stejně jako loni, rozdělena do kategorií Produktový design, Průmyslový design, Architektura a interiér, Fashion design a Grafický design. V každé z nich byly vybrány tři nejlepší práce. Mimo to byly rovněž uděleny zvláštní ceny poroty a ocenění partnerů soutěže,” popisují soutěž organizátoři.

Talent designu 2013: Kristýna Greplová - More Work Talent designu 2013: Lukáš Čechmánek - ONE Talent designu 2013: Silvia Zrebná - SIZr Talent designu 2013: Lucie Smyslová -  Akumulační kamna Malmö a Ema Traplová - PUSH

“Hlavní vítězkou vybranou ze všech soutěžících napříč kategoriemi se stala Maria Nina Václavková ze ZČU v Plzni. Získala tak ocenění Talent designu 2013 a finanční odměnu 50 000 korun. Maria zvítězila s návrhem dámské obuvi Rectangle, pro který našla inspiraci v pravěku, kdy si člověk obalil nohu do ještě teplé zvířecí kůže,” představují absolutní vítězku organizátoři.

Čtěte další články na téma soutěž

Foto a zdroj: Talent designu

Článek ze dne: 14.5.2014
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588