Klikněte a napište nám e-mail!

Festival Signal nabídne přes 20 světelných instalací

Vizuál Festivalu Signal 2014

Od čtvrtka 16. října do neděle 19. října 2014 se v Praze uskuteční druhý ročník festivalu Signal, který letos láká na více než 20 světelných instalací, čtyři velké videomappingové projekce, několik interaktivních projektů a speciální vypuštění mořského Krakena do Vltavy. Vstupné bude opět zdarma.

Po nečekaně velkém úspěchu loňského prvního ročníku, který údajně navštívilo 250 000 lidí, plánují organizátoři festivalu Signal ještě rozsáhlejší zásah hlavního města světelným uměním. Každý večer od 19 hodin do půlnoci zažije Praha desítky světelných instalací, z nichž budou čtyři velkoformátové videomappingy a ze 20 světelných instalací jich 10 bude ukázáno ve světové premiéře.

Nerdworking videomapping: Michnův Palác Maxin10sity videomapping: Palác Kinských The Electric Canvas - City Life videomapping: Městská knihovna Jen Lewin: The Pool

První videomapping bude odhalen slavnostně již ve čtvrtek 16. října na Staroměstském náměstí na paláci Kinských. Na náměstí Míru připravuje na kostel svaté Ludmily velký videomapping španělské uskupení Onion Lab. Velkým projekčním plátnem se stane i Městská knihovna, kterou přetvoří australští The Electric Canvas. Fasádu Michnova paláce promění turečtí Nerdworking ve 3D abstraktní iluzi prostoru.

Cyclique: Maxime Houot a Nohista Light Barrier: Kimchi and Chips Crystallation Murmur

Na Kampě najdeme instalaci The Pool od Jen Lewin. Nad Zítkovy sady se vznese 256 svítících balónků s LED diodami. Gabriela Prochazka s Petrem Puflerem vypustí do Vltavy legendárního světelného Krakena. Ve dvoře taneční konzervatoře vznikne světelná vodní instalace od Petra Nikla a Davida Vrbíka. Vlastním hlasem ovládnou světlo návštěvníci instalace od Murmur. Chybět nebude ani instalace z luceren FYR od Jari Haanperä či křišťálová instalace od Jaroslava Bejvla mladšího před Rudolfinem.

RingGingBling FYR Pendulum Wave Onion Lab videomapping: kostel sv. Ludmily

„Jsem moc rád, že město Praha si uvědomuje význam akce formátu Signal festivalu v jeho inovativnosti a přístupu k práci s publikem ve veřejném prostoru. Tím, že nám město vyšlo i v letošním roce vstříc, potvrdilo svou pozici evropské kulturní metropole. Festival Signal je teprve na začátku své existence, ale již prvním ročníkem s čtvrtmilionovou návštěvností dokázal rozvířit vody kulturního dění a upravit evropskou mapu významných kulturních událostí. V době, kdy Evropská unie klade velký důraz na oblast kreativních průmyslů, rádi na tomto poli budeme vlajkovou lodí,“ komentuje festival Signal ředitel Martin Pošta.

Čtěte další články na téma Signal

Foto a zdroj: Signal

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588