Klikněte a napište nám e-mail!

Ceny EDIDA 2014 vyhrálo sklo i betonový nábytek

Monika Kořínková za skleněnou dózu z kolekce Blanc pro značku Bomma

V Praze byly předány národní ceny EDIDA 2014, které uděluje časopis ELLE Decoration výrobkům představeným v roce 2014 v České republice. Ocenění se udílelo například v kategoriích osvětlení, nábytek, kuchyně, koupelny, dekorace a další. Ceny EDIDA udílí každoročně 25 edic časopisu po světě jako mezinárodní a národní.

České ceny EDIDA si odnesli za venkovní nábytek Oáza Collection designéři Klára Šumová & Dirk Wright, Sergej Kuckir za betonové panely Tiling 1, Monika Kořínková za skleněnou dózu z kolekce Blanc pro značku Bomma, Eva Eisler za světelnou instalaci Soul, Jan Plecháč & Henry Wielgus za nábytkový systém Stavebnice 1, René Novák za koncept Neobyčejné kuchyně a Kryštof Nosál za koncept koupelen 10°. Talentem roku se stal Michal Bačák, designéři roku jsou Jan Plecháč & Henry Wielgus.

René Novák za koncept Neobyčejné kuchyně pro značku Le Bon Jan Plecháč & Henry Wielgus a René Novák Eva Eisler za instalaci Soul a Kryštof Nosál za koncept 10 Klára Šumová & Dirk Wright a Michal Bačák

„Jsme rádi, že můžeme díky cenám EDIDA upozornit na kvalitní design a jeho autory. Komunita českých designérů roste a stále častěji se také úspěšně prosazuje ve světě. Těší nás i množství po všech stránkách prvotřídních produktů, které podle návrhů domácích designérů vyrábějí a uvádějí na trh české firmy,“ řekla Tereza Provazníková, šéfredaktorka ELLE Decoration.

Čtěte další články na téma ceny

Foto a zdroj: EDIDA

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588