Klikněte a napište nám e-mail!

Czech Grand Designéry roku 2014 jsou Dechem

Vítěz Grand designér roku: DECHEM

V sobotu byly vyhlášení vítězové cen Czech Grand Design za rok 2014. Cena, kterou bylo letos kimono od módní návrhářky Moniky Drápalové, byla udělena celkem v jedenácti kategoriích. Nejvíce hlasů od poroty a titul Grand designér roku získalo studio Dechem tvořené dvojicí Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem.

Vítězem v kategorii Designér roku se stalo studio Dechem. Trojice módní návrhářů LaFormela si za kolekci na jaro a léto 2015 odnesli titul Módní designér roku. Designérem šperku roku 2014 se stala Janja Prokić s kolekcí Hidden Place. Ocenění Grafický designér roku putuje k trojici Tomáš Celizna, Adam Macháček, Radim Peško, která jej získala za koncepci a vizuální styl 26. Bienále grafického designu v Brně.

Módní designér roku LaFormela a Designér šperku roku Janja Prokić Grafický designér roku Tomáš Celizna, Adam Macháček, Radim Peško a Fotograf roku Adam Holý Výrobce roku Kavalierglass a Obchod roku Kurator Objev roku Tadeáš Podracký a Markéta Kratochvílová a Cena veřejnosti Milan Pekař

Fotografem roku je Adam Holý za knihu The Overview Effect. Ocenění Výrobce roku získala sklárna Kavalierglass za kolekci svítidel Laboratory Lights. Obchod roku 2014 je pražský Kurator. Objevem roku je dvojice Tadeáš Podracký a Markéta Kratochvílová s diplomovou prací Dioscuri, Enfant Terrible a kolekcí Skywalker, Pineapples, Finland Objects. Cenu veřejnosti získal Milan Pekař za své Krystalické vázy.

Grand designér roku Dechem Síň slávy Jan Solpera Kimono jako cena od Moniky Drápalové Výstava Czech Grand Design 2014: Finále

Vítěz Grand designér roku získalo díky největšímu počtu hlasů napříč kategoriemi studio Dechem. Do Síně slávy byl uveden profesor Jan Solpera. V pražském Národním technickém muzeu navíc do 29. března probíhá výstava Czech Grand Design 2014: Finále, která prezentuje všechny finalisty soutěže.

Čtěte další články na téma Czech Grand Design a události

Foto a zdroj: Czech Grand Design

Článek ze dne: 15.3.2015
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588