Děkujeme za přízeň nám i designu!

Studenti UMPRUM vystavují zvířecí urny i výbuch

Jana Štefková - Urny

Pražská galerie Kuzebauch otevřela na konci června výstavu s názvem Metamorphosis, která prezentuje tvorbu studentů Ateliéru keramiky a porcelánu na UMPRUM. Až do 13. září 2015 můžete vidět to nejlepší ze studentských za poslední dva roky pod vedením slavného Maxima Velčovského.

“Výstava prací studentů Ateliéru keramiky a porcelánu Vysoké školy uměleckoprůmyslové je přehlídkou projektů z posledních dvou let. Proměna keramické hmoty, která autorským zásahem nabývá nové podstaty a nových významů, je hlavním východiskem prezentovaných prací,” popisuje výstavu Maxim Velčovský, vedoucí Ateliéru keramiky a porcelánu.

Lucie Krylová - Silikonový Porcelán Lucie Krylová - Silikonový Porcelán Adam Železný - Výbuch Martina Kocmanová - An Eagle In Your Mind a Linda Vondrová - Situace

Na výstavě prezentuje Linda Vondrová trojici soch Situace, June Jeanine Kristiansen keramické plastiky Z celku na kusy a z kusů do celku, Adéla Chorá své Květináče nejen pro obyvatelé měst, Martina Kocmanová netradiční sochy dravců An Eagle In Your Mind a Tomáš Bárta geologickými modely z hodin zeměpisu inspirovaný objekt Pulsing Landscape Design.

Kristýna Plesková - Spóry June Jeanine Kristiansen - Z celku na kusy a z kusů do celku a Adéla Chorá - Květináče Tomáš Bárta - Pulsing Landscape Vendula Radostová - Entropie výrobků manufaktury Royal Dux

V expozici nechybí ani známé  květináče Spóry experimentující s břidlicí, které navrhla Kristýna Plesková. Vendula Radostová ukazuje nevypálené porcelánové sošky Entropie výrobků manufaktury Royal Dux, Jana Štefková své zvířecí Urny a Kynutý porcelán, Adam Železný soubor keramických nádob Výbuch a Lucie Krylová nápaditý Silikonový porcelán vyrobený jakoby ze šlehačky.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: UMPRUM a Galerie Kuzebauch

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588