Klikněte a napište nám e-mail!

Příběh paneláku ve Zlínském kraji vypráví ve Zlíně

Příběh paneláku ve Zlínském kraji

Příběh paneláku ve Zlínském kraji je název výstavy, kterou lze v centru Zlína navštívit do 11. října 2015.  Jako součást cyklu putovních výstav o sídlištní architektuře ji ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění Zlín připravilo Uměleckoprůmyslové museum Praha.

Výstava Příběh paneláků ve Zlínském kraji je umístěná před Budovou 14. Autoři výstavy použili pro její instalaci malé panelové buňky, jejichž stěny jsou polepeny plakáty s texty a obrazovým materiálem. Tímto způsobem se jim podařilo umístit poměrně velké množství informací na malou plochu, betonové panely zároveň odkazují k tématu výstavy.

Příběh paneláku ve Zlínském kraji Příběh paneláku ve Zlínském kraji Příběh paneláku ve Zlínském kraji Příběh paneláku ve Zlínském kraji

Texty obsahují podrobný popis výstavby sídlišť ve Zlíně a v nedalekých Otrokovicích; dále zde divák nalezne informace o zúčastněných architektech, demografické údaje  o obyvatelích sídlišť a stručný slovníček pojmů ze stavebnictví. Textovou část výstavy doplňují  fotografie a architektonické plány budov i bytů. Umístění výstavy v exteriéru umožňuje  její prohlídku nezávisle na otevírací době galerie, navíc má návštěvník výstavy některá z popisovaných míst doslova na dohled.

Čtěte další články na téma výstava

Zdroj a foto: Krajská galerie výtvarného umění Zlín a Paneláci

Článek ze dne: 31.8.2015
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Svatava Kozlovská se zajímá o výtvarné umění, design, architekturu, historii, literaturu a hudbu. Obdivuje klasiky a baví ji poznávat nové autory. Tvoří grafiku a fotí – klasicky i digitálně.
Všechny články od Svatava Kozlovská | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588