Děkujeme za přízeň nám i designu!

Bořek Šípek vystavuje skleněné plastiky a artefakty

Bořek Šípek a ukázka z výstavy Odsouzeni k smrti

V pražské Galerii Miro byla na krátko jen do 21. září 2015 otevřena výstava s názvem Odsouzeni k smrti, která nabízí skleněné plastiky a dalších artefakty od designéra a architekta Bořka Šípka. Skleněné objekty ve tvaru váz jsou zasvěceny osmi historickým osobnostem odsouzeným k smrti jejich současníky.

“Výstava se koná v Galerii Miro v areálu pražského Strahovského kláštera od 6. do 21. září. Tvoří ji vázy pro Sókrata, Anne Boleynovou, Jana Jessenia, čínskou feministku Qiu Jin, tanečnici Mata Hari, Sacca a Vanzettiho a jihoafrického mladíka Solomona Kalushiho Mahlangu. Expozici spoluvytvářejí kresby Petra Síse, českého výtvarníka působícího v zámoří, fotografie Jana Hnízda pořízené unikátní dnes již nedostupnou technikou velkoplošného polaroidu a doprovodné texty Dušana Všelichy,” uvádí k výstavě její organizátoři.

Bořek Šípek a ukázka z výstavy Odsouzeni k smrti Bořek Šípek a ukázka z výstavy Odsouzeni k smrti Bořek Šípek a ukázka z výstavy Odsouzeni k smrti Bořek Šípek a ukázka z výstavy Odsouzeni k smrti

“Vázy jsou pro mě velmi symbolické objekty. Líbí se mi, jak o vázách jako takových napsal ve svých textech Dušan Všelicha, že v sobě přirozeně nesou příslib či hrozbu naplnění. Tím se velmi podobají lidským osudům. Proto vázy unesou jakékoli závažné téma,” říká k vystaveným artefaktům sám Bořek Šípek.

Čtěte další články na téma Bořek Šípek a výstava

Foto a zdroj: Galerie Miro

Článek ze dne: 13.9.2015
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588