Děkujeme za přízeň nám i designu!

Londýn a Budapešť ozdobily dřevěné vánoční stromy

Hello Wood a jejich vánoční strom v Manchesteru

Maďarské kreativní studio Hello Wood, které je známé svými projekty postavenými ze dřeva, vytvořilo ve třech evropských městech vánoční stromy postavené ze dřeva. V anglickém Manchesteru postavili strom z dřevěných latí, v Londýně ze stovek sáněk a v Budapešti z tisíců polen.

Hello Wood každoročně vytváří dřevěný strom v domácí Budapešti s bohulibým přístupem nejen k ekologii, ale také s charitativním ohledem. Jak sami říkají, role architektury ve městě se změnila a proto chtějí lidem přinést svěží pohled na tak tradiční věc jako je vánoční strom. Letos se z domácího Maďarska však rozrostli a ve Velké Británii postavili další dva stromy.

Hello Wood a jejich vánoční strom v Manchesteru Hello Wood a jejich vánoční strom v Manchesteru Hello Wood a jejich vánoční strom v Londýně Hello Wood a jejich vánoční strom v Londýně

Nejvýraznější je londýnský strom postavený z 365 funkčních sáněk. Stejný strom stál před dvěma roky v Budapešti a stejně jako zde i v Londýně poputuje 100 sáněk ze stromu dětem do místních škol. Novinkou je pak osvětlení 11metrového stromu od umělecké skupiny Creatmosphere. Stejně vysoký a barevně osvětlený strom stojí na Sadler’s Yard v Manchesteru. K vytvoření stromu bylo potřeba osm metrů krychlových dřeva a 4,5 tuny kovových plátů. Veškeré dřevo bude po deinstalaci znovu využito.

Hello Wood a jejich vánoční strom v Londýně Hello Wood a jejich vánoční strom v Budapešti Hello Wood a jejich vánoční strom v Budapešti Hello Wood a jejich vánoční strom v Budapešti

Stejný nápad na Vánoční strom použili Hello Wood v Budapešti na náměstí Erzsébet. Tentokrát je strom z dřevěných polen dvakrát větší. K sestavení bylo letos potřeba 10 000 kusů krbových polen o váze 40 tun. Do stromu je možné vstoupit a pokochat se procházkou po schodišti stoupajícího do výšky čtyř metrů. Zároveň je zde otevřená sbírka na charitu.

Čtěte další články na téma Vánoce

Foto a zdroj: Hello Wood

Článek ze dne: 26.12.2015
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588