Klikněte a napište nám e-mail!

Karel Malich slaví 91 let výstavou plastik a grafiky

Ukázka z výstavy Karel Malich 91

V pražské Galerii Zdeněk Sklenář je už jen do 16. ledna 2016 otevřena výstava nástěnných plastik a grafických listů významného českého výtvarníka Karla Malicha. Výstava s výstižným názvem Karel Malich 91 je uspořádána k výročí autorových 91. narozenin.

“Po úspěšných výstavách v Jízdárně Pražského hradu, Museum Ludwig v německém Koblenci a Pori Art Museum ve Finsku je výstava Karel Malich 91 výjimečnou příležitostí seznámit se s aktuálním dílem i v České republice,” uvádí Galerii Zdeněk Sklenář k výstavě Karla Malicha.

Ukázka z výstavy Karel Malich 91 Ukázka z výstavy Karel Malich 91 Ukázka z výtvarného díla Karla Malicha Ukázka z výtvarného díla Karla Malicha

Karel Malich je světově uznávaný český sochař a malíř. Studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a od roku 1950 pak na Akademii výtvarného umění v Praze pod vedením grafika Vladimíra Silvovského. V jeho abstraktní tvorbě se setkáváme se sochařským dílem z kovových drátů či plexiskla. V kresbě pak převládá využití pastelu.

Čtěte další články na téma výstava a umění

Foto a zdroj: Galerie Zdeněk Sklenář a Karel Malich

Článek ze dne: 6.1.2016
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588