Klikněte a napište nám e-mail!

Glassplus je výstava skla velkých českých výtvarníků

Ukázka z výstavy Glassplus à la Borges aneb Zrcadlo a maskáč

V pražské galerii Dvorak Sec Contemporary je až do 12. února 2016 otevřena výstava s dlouhým názvem Glassplus à la Borges aneb Zrcadlo a maskáč. V expozici zabírající obě dvě patra galerie vystavuje 28 významných českých umělců své práce se sklem pohybující se na hraně art designu a sochařství.

“Historicky jde teprve o třetí výstavu, která zabere obě patra galerie. Jejím záměrem přitom není „jen“ ukázat tvorbu špičkových autorů současného umění, pro které je práce se sklem typická. Vedle jmen jako Stanislav Libeňský, František Vízner, Marián Karel, Václav Cigler či Rony Plesl, se zde představí současní umělci, kteří se specifickým médiem skla pracují ojediněle nebo to dokonce byla jejich premiéra. Jsou mezi nimi například Jakub Matuška aka Masker, Roman Týc či Martin Krajc,” uvádí k výstavě její organizátoři.

Ukázka z výstavy Glassplus à la Borges aneb Zrcadlo a maskáč Ukázka z výstavy Glassplus à la Borges aneb Zrcadlo a maskáč Ukázka z výstavy Glassplus à la Borges aneb Zrcadlo a maskáč Ukázka z výstavy Glassplus à la Borges aneb Zrcadlo a maskáč

„Sklo je materiál světla, materiál proměn a přesahů, materiál výlučný a nezastupitelný, materiál člověku mentálně blízký, schopný reagovat na každý jeho myšlenkový podnět, na každou pracovní výzvu. Sklo je právě tak hmotou jako nehmotou, právě tak skutečné jako neskutečné,“ říká sklářský výtvarník Václav Cigler, který zastupuje zavedenou generaci střetávající v expozici se současnou generací výtvarníků.

Čtěte další články na téma sklo a výstava

Foto a zdroj: Dvorak Sec Contemporary

Článek ze dne: 10.1.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588