Děkujeme za přízeň nám i designu!

Veletrh Ambiente láká na trendy a italský design

Veletrh Ambiente 2016

Ve dnech 12. až 16. února 2016 proběhne ve Frankfurtu nad Mohanem mezinárodní veletrh spotřebního zboží Ambiente 2016. Jako každý rok bude i tentokrát ukazatelem nových trendů na další rok v oboru spotřebního zboží. Letošní partnerskou zemí je Itálie, pro kterou expozici navrhla slavná italská designérka Paola Navone.

Veletrh je tradičně rozdělen do tří hlavních produktových oblastí. Dining nabídne spotřební zboží pro stolování a kuchyni, Living ukáže nábytek, bytové doplňky a dekorace bydlení, Giving pak dárky a předměty pro volný čas. Tato sekce se navíc letos rozroste o sekci Doplňky a bižuterie nabízející bižuterii, hodinky, kožené zboží či zavazadla.

Trendy veletrhu Ambiente 2016 Trendy veletrhu Ambiente 2016 Trendy veletrhu Ambiente 2016 veletrh-ambiente-2016-4.jpg

Ani letos nebude chybět zaměření veletrhu na čtyři hlavní trendy pro nadcházející rok. Německé studio Bora.Herke.Palmisano se pro navržení trendu inspirovalo v posledním vývoji v designu, umění, módě a architektuře. Na chystané show tak budou konkrétními příklady představeny tématické okruhy trendy nazvané Umělecká zahrada, Funkčnost a jednoduchost, Móda budoucnosti a Skladba svobody.

Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem

Ambiente se již pátým rokem partnersky spojí s jednou světovou zemí. Po Dánsku, Francii, Japonsku a Spojených státech amerických jí letos bude Itálie. Ve speciálně vytvořené expozici bude možné zhlédnou italské produkty známé svým kvalitním designem známém po celém světě. Kurátorkou výběru produktů i autorkou italské expozice je designérka Paola Navone, známá již od osmdesátých let.

Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem veletrh-ambiente-2016-11.jpg Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem

Krom dlouholetého kontraktačního programu nabízí Ambiente 2016 i doprovodný program vysoké úrovně jakým je prezentace talentovaných mladých designérů v expozicích Talents a Next. Pečlivě vybraní tvůrci představí nepříliš známý a o to více nápaditý nábytek, bytové doplňky a produktový design. Specialitou je show Solutions lákající na chytré nápady pro bydlení.

Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem Ukázka z veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem

„Veletrhu Ambiente 2015 se zúčastnilo 4 814 vystavovatelů, kteří do Frankfurtu přijeli z 95 zemí a své produkty a inovace vystavovali během pěti dní na ploše 328 400 metrů čtverečních. Česká republika byla reprezentována jednapadesáti společnostmi a mezi vystavujícími státy obsadila 24. místo,“ uvádí zástupce veletrhů Messe Frankfurt.

Foto a zdroj: Ambiente

Článek ze dne: 16.1.2016
Téma: , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588