Děkujeme za přízeň nám i designu!

Kopřivovi vystavují v Karlových Varech výtvarné sklo

Ukázka z výstavy skla Karolíny a Pavla Kopřivových

Až do 18. března 2016 je v karlovarské Sun Gullery otevřena nově zahájená výstava skla Karolíny a Pavla Kopřivových. Výstava nazvaná Bez hranic ukazuje díla silné generace výtvarníků, kteří v 80. letech absolvovali uměleckoprůmyslové školy v severních Čechách a 90. letech pražskou UMPRUM.

“Karolína Kopřivová se od středoškolských studií věnuje především rytému sklu a šperku, aniž by se vystudovanými obory nechala striktně omezovat. Úspěšně se věnuje řadě sklářských technik v oblasti tvorby šperků, solitérních objektů a ve své designérské činnosti,” uvádí k tvorbě prezentované autorky kurátor výstavy Jaroslav Polanecký.

Ukázka z výstavy skla Karolíny a Pavla Kopřivových Ukázka z výstavy skla Karolíny a Pavla Kopřivových Ukázka z výstavy skla Karolíny a Pavla Kopřivových Ukázka z výstavy skla Karolíny a Pavla Kopřivových

“Pavel Kopřiva je komplexním vizuálním umělcem, pro kterého je sklo jedním z řady materiálů, které slouží výtvarnému výrazu. Ve své sklářské tvorbě využívá tradiční techniky stejně jako  hi-tech postupy a jedinečně propojuje oblast sklářství a současného umění,” dodává k tvorbě prezentovaného autora. Výstava je přístupná zdarma.

Čtěte další články na téma sklo a výstava

Foto a zdroj: Karolína Kopřivová a Pavel Kopřiva

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588