Klikněte a napište nám e-mail!

Studio Swine ukáže v Praze i nábytek z odpadu moře

Studio Swine a ukázka z jejich tvorby

Významné londýnské designérské Studio Swine přijede do Prahy. Ve čtvrtek 21. ledna uspořádají přednášku a v kině Bio Oko pak komentované promítání svých krátkých filmů i spřízněných designérů. O den později bude v galerii Okolo/Pedal Project zahájena výstava s názvem Sea, Land and Space. Zhlédnout na ní budete moc i nábytek z odpadu z oceánů.

“V tvorbě londýnského Studia Swine dostává médium designu zcela nečekané podoby. Současný experimentální design nabízí ve své rozmanitosti mnoho odlišných tvůrčích přístupů k tématu. Designéři se stávají vypravěči a dobrodruhy. Vydávají se do terénu a své projekty zakládají na přírodních, sociálních i politických souvislostech. Nová vlna performativního designu klade důraz na originální výrobní techniky a postupy, které tvoří nedílnou součást celkového výsledného díla. Mezi lídry nového hnutí patří i talentovaná dvojice Azusa Murakami a Alexander Groves, kteří společně tvoří kreativní Studio Swine,” uvádí kurátor výstavy Adam Štěch ze skupiny Okolo, na jejíž pozvání Studio Swine přijíždí.

Studio Swine a ukázka z jejich tvorby Studio Swine a ukázka z jejich tvorby Studio Swine a ukázka z jejich tvorby Studio Swine a ukázka z jejich tvorby

“Za sebou mají již několik projektů stojících na hranici produktového designu, volného umění, ekologie a komentáře společenských problémů. Jejich na první pohled primitivní a alternativní způsoby produkce předmětů provokují k zamyšlení a reflexi současného konzumního života, plýtvání a přebytku. Na výstavě Sea, Land and Space v galerii Okolo/Pedal Project představí pět svých projektů, které se bytostně vážou k různým ekosystémům i živlům našeho světa včetně moře, země a vesmíru. Zatímco v projektech Sea Chair či Gyrecraft rafinovaně recyklují plastový odpad v oceánu, v Can City vyrábí objekty z roztavených plechovek přímo na ulicích Sao Paula. V Hair Highway používají zase jako materiálu lidských vlasů a v projektu Terraforming se zabývají zpracováním drobných krystalů Swarovski. Výstava odhaluje silné performativní a angažované myšlení studia, jehož projekty vyhází též z odlišných geografických podmínek rozmanitých částí našeho světa,” dodává.

Čtěte další články na téma výstava

Na DesignVid.cz sledujte videa na téma Studio Swine

Foto a zdroj: Studio Swine

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588