Klikněte a napište nám e-mail!

Jakub Špaňhel vystavuje v Praze obrazy za 368 let

Jakub Špaňhel a ukázka z výstavy Obrazy 1648-2016

Malíř a výtvarník Jakub Špaňhel otevřel v pražské Galerii Václava Špály novou výstavu nazvanou Obrazy 1648-2016. Jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény vystavuje až do 13. března 2016 velká plátna, na nichž zachytil motýly, města, venkovské krajiny či portréty výrazně abstraktním a přesto jedinečným stylem.

Důležitým exponátem výstavy je obraz inspirovaný rytinou Václava Hollara z roku 1648, odkud také pramení letopočet použitý v názvu výstavy. Rodák z Karviné vystudovaný na AVU v Praze u Milana Knižáka a Jiřího Davida dále vystavuje především malby motýlů, které jsou jeho velkou vášní, ale i pohledy na města. V expozici najdeme i několik portrétů včetně autoportrétu, jenž je malířem velmi často měněn a vylepšován.

Jakub Špaňhel a ukázka z výstavy Obrazy 1648-2016 Jakub Špaňhel a ukázka z výstavy Obrazy 1648-2016 Jakub Špaňhel a ukázka z výstavy Obrazy 1648-2016 Jakub Špaňhel a ukázka z výstavy Obrazy 1648-2016

“Jakub Špaňhel ovšem není výtvarník, který by si liboval v periferních pohledech, z nichž by chtěl vytěžit sílu výtvarné tradice do posledního tahu štětce. Naopak s ní zachází často brutálně a vždy ji převádí do zvláštní metaestetiky, která zobrazuje věci, zvířata i portréty osob na hraně mezi konkrétním zobrazením a abstrakcí a jako zvláštní světelné a barevné stopy kdesi na pomezí kulturního archetypu a akční malby,” uvádí k autorovi kurátor Jiří Přibáň.

Čtěte další články na téma výstava a umění

Foto a zdroj: Galerie Václava Špály

Článek ze dne: 4.2.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588