Děkujeme za přízeň nám i designu!

Projekt muzea současného skla Ziba byl pozastaven

Muzeum současného skla Ziba

Unikátní český projekt Muzea současného skla Ziba, který měl vzniknout v centru Prahy na roku ulic Nekázanka a Na Příkopě, byl pozastaven na dobu neurčitou. V budově bývalé Živnostenské banky měla být prezentována mezinárodní sklářská tvorba na pomezí výtvarného umění, designu a technologií.

“Vývoj a příprava projektu ZIBA Muzea současného skla, plánovaného pro budovu bývalé Zemské a Živnostenské banky v Praze, byl pozastaven na dobu neurčitou,” uvedl přípravný tým, který se od roku 2013 snažil o realizaci unikátního projektu prezentující sklářskou tvorbu renomovaných českých i mezinárodních designérů. Objekt z 19. století měl na celkové užitné ploše 20 000 metrů čtverečních nabídnout tři samostatné expozice, restauraci i kavárnu. Od roku 2014 zde probíhají pouze krátkodobé art prezentace  ve výlohách a výstavy v prostorách do ulice Nekázanka.

Muzeum současného skla Ziba Muzeum současného skla Ziba Muzeum současného skla Ziba Muzeum současného skla Ziba

“Přes deklarovaný závazek nového majitele budovy spol. CEFC k dalšímu rozvíjení příprav a následnému provozu budoucího muzea nemá doposud ZIBA uzavřen s tímto subjektem vzájemný smluvní rámec pro další spolupráci. Aby nebyla nejistota a riziko újmy z dalšího prodlení přenášena na naše partnery a dodavatele, rozhodl se tým ZIBA společně s investorem spol. CPI práce na projektu přerušit. S ohledem na výše uvedenou situaci tým ZIBA rezignoval. Vážíme si veškeré vaší podpory a zájmu o ZIBA a děkujeme za ně,” dodávají.

Na DesigVid.cz sledujte V centru Prahy vzniká nové muzeum moderního skla Ziba

Čtěte další články na téma Ziba

Foto a zdroj: Ziba

Článek ze dne: 25.2.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588