Klikněte a napište nám e-mail!

Brno vystavuje Čas Příběh Prostor od Jána Mančušky

Ján Mančuška a ukázka z výstavy Čas Příběh Prostor

Český konceptuální umělec Ján Mančuška má v Moravské galerii v Brně výstavu nazvanou Čas Příběh Prostor. Expozice nabízí autorovy práce od konce 90. let minulého století až do jeho předčasné smrti v roce 2011. Najdeme v ní především obyčejné věci každodenní potřeby z neotřelých pohledů.

„Název výstavy Jána Mančušky Čas Příběh Prostor v Moravské galerii v Brně cituje tři slova doprovázející kresbu či diagram na jedné z jeho pracovních skic. Tato kresba – diagram základně uvádí do problematiky, kterou Mančuška ve svých pracích systematicky a cílevědomě rozvíjel déle než jedno desetiletí,“ říká k názvu kurátor výstavy Vít Havránek.

Ján Mančuška a ukázka z výstavy Čas Příběh Prostor Ján Mančuška a ukázka z výstavy Čas Příběh Prostor Ján Mančuška a ukázka z výstavy Čas Příběh Prostor jan-mancuska-cas-pribeh-prostor-4.jpg

“Ján Mančuška se zabýval obyčejnými věcmi každodenní potřeby. Nahlížel je z různých pohledů, které prezentoval různými formami a způsoby zprostředkování. Dokázal tak vytvořit nečekaně nadreálnou atmosféru, přenést ji na diváka a vtáhnout ho do děje. Zájem o zpodobení každodennosti autor rozvíjel, a sbíral od přátel a známých příběhy, které se udály jim nebo lidem, které znali,” doplňuje Moravská galerie v Brně k autorovi výstavy, která potrvá až do 22. května 2016.

Čtěte další články na téma výstava a umění

Foto a zdroj: Moravská galerie v Brně

Článek ze dne: 6.3.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588