Klikněte a napište nám e-mail!

Akt 2016 je výstava uměleckých aktů od 26 umělců

Ukázka z výstavy Akt 2016 v Nové galerii v Praze

Nová galerie v Praze hostí na krátko je do 17. března výstavu Akt 2016, která nabízí umělecké ztvárnění nahé lidské figury v rozmanitém mixu 26 autorů. Mezi výtvarně rozdílně pojatými díly najdeme i práce tak významných autorů jako Jiří David, Tomáš Císařovský, Michal Rittstein, Jakub Špaňhel či Jiří Načeradský.

“Výstava Akt 2016 otevírá jedno ze stěžejních témat výtvarného umění, totiž otázku znázornění nahé lidské figury, která je jako umělecký námět fenoménem přednostně tradice západního umění. Na dílech 26 výrazných osobností českého a slovenského malířství, která představují ucelený soubor tvorby umělců několika generací, ilustruje nejen to, jak rozmanitě je dnes námět aktu pojímán, ale i jeho pomyslný vývoj: jak se v průběhu generací mění přístup k jeho zobrazování a to, jak úspěšně či neúspěšně balancuje na hranici mezi uměním a pornografií,” uvádí Nová galerie, která tímto zahajuje cyklus tematicky laděných výstav.

Ukázka z výstavy Akt 2016 v Nové galerii v Praze Ukázka z výstavy Akt 2016 v Nové galerii v Praze Ukázka z výstavy Akt 2016 v Nové galerii v Praze Ukázka z výstavy Akt 2016 v Nové galerii v Praze

„…živost, neuvěřitelná složitost a bezchybnost celé konstrukce těla a mysli je pokryta laskavou krásou kůže, chlupů, vlasů a pohledem očí…duše patří tělo…člověk když zří nahotu jiného člověka je udiven…někdy dojat…malovat akt je staré jako malířství…nahé ženy a nazí mužové pobíhají a nahé děti často s křídly, postávají, posedávají, polehávají na obrazech a sochách všech věků, je to záliba, pýcha a moc umu…,” uvádí k  k výstavě kurátor Martin Mainer.

Čtěte další články na téma erotika a umění

Foto a zdroj: Nová galerie

Článek ze dne: 8.3.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588