Děkujeme za přízeň nám i designu!

Praha vystavuje neznámé Sudkovy fotky architektury

Josef Sudek a jeho fotografie architektury z výstavy v Praze

V pražském Domě U Černé Matky Boží se do 18. září 2016 otevřela výstava osmdesáti takřka neznámých fotografií slavného fotografa Josefa Sudka. Expozice nazvaná nezvykle Milerád budu fotografovati moderně moderní architekturu, nabídne snímky architektury Josefa Gočára či Jaroslava Fragnera.

“Vážený pane architekte! Milerád budu fotografovati moderně moderní architekturu. 1 snímek 18 × 24 = 85 Kč a další kopie 25 Kč. Doba k fotografování denně od 7–9 ½, odpoledne 1–3 ½. V sobotu celé odpoledne. V úctě J. Sudek,” odpověděl v roce 1930 dnes slavný fotograf Josef Sudek (1896–1976) architektu Jaromíru Krejcarovi na žádost o fotografování jeho staveb.

Josef Sudek a jeho fotografie architektury z výstavy v Praze Josef Sudek a jeho fotografie architektury z výstavy v Praze Josef Sudek a jeho fotografie architektury z výstavy v Praze Josef Sudek a jeho fotografie architektury z výstavy v Praze

“Sudek spolupracoval s předními architekty – Josefem Gočárem, Pavlem Janákem, Jaroslavem Fragnerem, Janem E. Koulou, Richardem F. Podzemným, Vladimírem Grégrem, Karlem Hannauerem a mnoha dalšími. Vznikl tak obsáhlý soubor snímků moderní architektury z Prahy a okolí a z Hradce Králové, který dokládá fotografovu schopnost přizpůsobit svůj charakteristický rukopis modernímu námětu a dává rovněž nahlédnout do každodenní praxe Sudkova ateliéru,” uvádí zástupci UPM, které výstavu pořádá.

Čtěte další články na téma fotografie a výstava

Foto a zdroj: Uměleckoprůmyslové museum v Praze

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588