Děkujeme za přízeň nám i designu!

Studenti FA ČVUT zmapovali poválečnou architekturu

Ukázka z výstavy Poválečná 45–89

Jen na krátko do 16. června byla v prostorách Fakulty architektury ČVUT v Praze otevřena výstava Poválečná 45–89, která je výsledkem ročního studentského mapování pražské poválečné architektury z období druhé poloviny 20. století. Na výstavě uvidíte objekty ikonické i méně známé, památkově chráněné i momentálně ohrožené.

“Studenti prvního ročníku Fakulty architektury se během dvou semestrů věnovali mapování pražských staveb 2. poloviny 20. století. Do výzkumu byly zahrnuty projekty ze všech období téměř pěti desetiletí, realizace ikonické i méně známé, památkově chráněné i momentálně ohrožené. Výstava představuje veřejnosti celé spektrum předrevolučních staveb a poukazuje na jejich kvality, v dnešní době dosud často nedoceněné,” uvádí Klára Mergerová za Fakultu architektury ČVUT.

Ukázka z výstavy Poválečná 45–89 Ukázka z výstavy Poválečná 45–89 Ukázka z výstavy Poválečná 45–89 Ukázka z výstavy Poválečná 45–89

“Poválečná architektura představuje specifickou kapitolu v dějinách české architektury. Stavbám z ožehavého období se dlouhou dobu vyhýbali nejen odborníci, ale jako produkt minulého režimu je přehlížela i široká veřejnost. Ve společnosti začalo téma rezonovat až v posledních letech. Architektura 2. poloviny 20. století se dostala do centra pozornosti zejména v souvislosti s množícími se kauzami svědčícími o nejednoznačném postoji k jejímu hodnocení. Spory o uznání jejích hodnot živí odborné i veřejné debaty a stavby nadále trpí předpojatou interpretací i fyzickým chátráním a čelí častým hrozbám demolic,” dodává.

Čtěte další články na téma výstava a architektura

Foto a zdroj: Fakulty architektury ČVUT

Článek ze dne: 3.6.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588