Klikněte a napište nám e-mail!

Příběh paneláku se vypráví v Českých Budějovicích

Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Jihočeském kraji

Putovní výstava o fenoménu panelákových sídlišť doputovala do Českých Budějovic, kde vypráví Příběh paneláku v Jihočeském kraji. Až do 18. září zde přibližuje historii a současnost místních panelákových sídlišť Lidická Třída, Pražské Sídliště, Vltava a Máj. Expozice je volně přístupná na Senovážném náměstí.

„Rádi bychom ukázali, že všechna sídliště nejsou stejná, že to nutně nemusejí být monotónní shluky krabic vyprojektované anonymním týmem v projekčním ústavu. Panelová sídliště mají svou minulost, přítomnost a v mnoha případech i rozvojový potenciál a pro své obyvatele představují domov. Bylo by proto chybou zavírat oči před osobitostí řady z nich a nechat se ovlivnit jednostrannými odsudky,“ říká autorka projektu Lucie Skřivánková (Zadražilová) z UPM v Praze.

Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Jihočeském kraji Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Jihočeském kraji Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Jihočeském kraji Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Jihočeském kraji

“Podle posledního sčítání lidu žije v panelových domech 24 % (tj. více než 147 tisíc) obyvatel Jihočeského kraje. Exteriérová výstava návštěvníky seznamuje se čtyřmi panelovými sídlišti přímo v krajském městě a jedním v Otíně u Jindřichova Hradce, které je nejstarším a zároveň nejmenším prezentovaným celkem. Dvouletkové sídliště navržené funkcionalistickými architekty Karlem Filsakem a Josefem Havlíčkem v sousedství textilní továrny tvoří řadové zděné domky s předzahrádkami,” dodává.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: Paneláci

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588