Klikněte a napište nám e-mail!

Lhotský s Plívou a Rónou vystavují Sklotvar v Kotelně

Ukázka z výstavy Sklotvar v Železném Brodě

V industriálním prostoru Kotelna v Železném Brodě byla zahájena výstava s názvem Sklovotvar. Trojice předních českých sklářských výtvarníků Zdeněk Lhotský, Oldřich Plíva a Jaroslav Róna zde dp 15. října vystavují svou tvorbu. Jako hosta si přizvali mladou designérku Lucii Švitorkovou.

“Práce s osobnostmi, jakými jsou trio Lhotský, Plíva a Róna, je pro mne zajímavou výzvou. Výstava Sklovotvar znamená výlet do domova skleněné plastiky, tedy ’sklovotvarné’ oblasti, kterou v umění léta obdivuji. Každý z vystavujících přistupuje k tvorbě jinak, ale dohromady tvoří unikátní kolekci české skleněné tvorby současnosti. Rád bych také vyzvedl originalitu hostující Lucie Švitorkové, která skvěle doplňuje trio zkušených umělců a nezůstává v uměleckém projevu pozadu” uvádí kurátor výstavy Dominik Hrodek.

Ukázka z výstavy Sklotvar: Zdeněk Lhotský Ukázka z výstavy Sklotvar: Jaroslav Róna Ukázka z výstavy Sklotvar: Oldřich Plíva Ukázka z výstavy Sklotvar: Lucie Švitorková

“Tvarosloví skla je zachytitelné okem i rukou. Skleněné plastiky nemusí mít jméno, abychom je obdivovali a milovali. Ale hledáme-li tvarové archetypy, pak je určitě nalezneme, byť nemusí být vždy jednoznačné. Snažíme se je pojmenovat. Přidáváme k nim nová a nová slova. A vznikají originální vazby tvarů a slov, které vzbuzují zájem a nutí kolemjdoucí k zamyšlení,” zní oficiální slova k výstavě Sklotvar.

Čtěte další články na téma sklo a výstava

Foto a zdroj: G1 Partners

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588