Děkujeme za přízeň nám i designu!

Praha vystavuje plzeňské interiéry od Adolfa Loose

Výstava Adolf Loos Plzeň ve Valdštejnské zahradě

Až do pátku 16. září je možné v pražské Valdštejnské zahradě zdarma navštívit výstavu Adolf Loos Plzeň, která prezentuje plzeňskou interiérovou tvorbu tohoto mezinárodně uznávaného architekta. Expozice na venkovních panelech připomíná i biografii samotného tvůrce stejně jako poklady města Plzeň.

“Světoznámý architekt Adolf Loos, který je mimo jiné autorem pražské Müllerovy vily, vytvořil v Plzni na začátku minulého století soubor unikátních bytových interiérů pro majetné podnikatele z řad tehdejší plzeňské židovské komunity. Do dnešních dnů se jich dochovalo osm, čtyři z nich jsou od minulého roku přístupné veřejnosti v rámci pravidelných komentovaných prohlídek,” uvádí zástupci příspěvkové organizace Plzeň - Turismus.

Výstava Adolf Loos Plzeň ve Valdštejnské zahradě Výstava Adolf Loos Plzeň ve Valdštejnské zahradě Výstava Adolf Loos Plzeň ve Valdštejnské zahradě Výstava Adolf Loos Plzeň ve Valdštejnské zahradě

“A právě s Loosovým plzeňským dílem se můžete seznámit prostřednictvím výstavy Adolf Loos Plzeň, která je od 29. srpna až do pátku 16. září k vidění ve Valdštejnské zahradě v Praze. Zahrada je volně přístupná ve všední dny od 7:30 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 19 hodin,” dodávají.

Čtěte další články na téma výstava a Adolf Loos

Foto a zdroj: Adolf Loos Plzeň

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588