Děkujeme za přízeň nám i designu!

Výstava Dialog ukazuje díla absolventů Jiřího Pelcla

Ukázka z výstavy Dialog s podtitulem Jiří Pelcl & absolventi

V pražské Galerii UM, kterou najdete v budově UMPRUM, je čerstvě otevřena výstava s názvem Dialog. Jejím hlavním cílem je formou malé přehlídky ukázat nejlepší produkty, které navrhli bývalí studenti Jiřího Pelcla pod hlavičkou Ateliéru designu nábytku a interiéru. Svítidla, nábytek či dekorace můžete zdarma zhlédnout až do 31. října.

“Rozhodly jsme se propojit výstavu produktů, které již žijí mimo školní prostředí vlastním životem, s atmosférou ateliéru, pro niž jsou určující konzultace, diskuze a přemýšlení nejen nad prací vlastní, ale i prací ostatních kolegů a pedagogů. V doprovodném katalogu se pokoušíme formou rozhovorů zprostředkovat názory a vzpomínky absolventů na dobu jejich studia na UMPRUM a na profesora Jiřího Pelcla, jako vedoucího ateliéru,” uvádí k výstavě její kurátorky Alena Štěrbová a Klára Peloušková.

Ukázka z výstavy Dialog: Zuzana Bošková Ukázka z výstavy Dialog: Libor Motyčka Ukázka z výstavy Dialog: René Šulc Ukázka z výstavy Dialog: Zbyněk Krulich a Studio MUCK

V expozici navržené v architektuře od Gold Medal Studio najdeme výtvory od dnes již známých designérů jako Radim Babák, Zuzana Bošková, Ondřej Červený, Kristýna Fránková, Barbara Friedrichová, Petr Hák, Leona Höbausová, Zbyněk Krulich, Libor Motyčka, Jiří Novotný, Jan Plecháč & Henry Wielgus, Daria Podboj Havrda, Libor Sošťák, René Šulc, Michael Tomalík, Romana Vyhnánková a František Zelinka.

Ukázka z výstavy Dialog: Petr Hák Ukázka z výstavy Dialog: Radim Babák a Ondřej Tobola Ukázka z výstavy Dialog: Leona Höbausová Ukázka z výstavy Dialog: Barbara Friedrichová, Jiří Novotný, Jiří Pelcl

“Absolventy vnímám jako atlety seřazené na startovní čáře. Někteří vyrazí okamžitě. Jiní jakoby nevědomky zaspali anebo vědomě přeslechli výstřel startéra, protože přemýšlí o důležitých věcech, které se pomalu vynořují z oparu dálky. Když vidím umělecké dílo (nezáleží na tom, jestli je to dům, objekt nebo design výrobku), které mě zaujme svojí originalitou a silou, přemýšlím, zda bych to sám také dokázal udělat. Když posléze zjistím, že autorem díla je můj bývalý student – cítím se šťastný,” řekl Jiří Pelcl, který je sám uznávaným designérem.

Čtěte další články na téma výstava a UMPRUM

Foto a zdroj: UMPRUM

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588