Děkujeme za přízeň nám i designu!

Příběh paneláku se nyní vypráví v Plzeňském kraji

Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Plzeňském kraji

Plzeňské kulturní centrum DEPO2016 nabízí od úterý novou exteriérovou výstavu, která má název Příběh paneláku v Plzeňském kraji. Zdarma až do 1. ledna se návštěvníci mohou seznámit s historií a současností vybraných panelových domů a sídlišť v Plzni a Klatovech.

“Rádi bychom ukázali, že všechna sídliště nejsou stejná, že to nutně nemusejí být monotónní shluky krabic vyprojektované anonymním týmem v projekčním ústavu. Panelová sídliště mají svou minulost, přítomnost a v mnoha případech i rozvojový potenciál a pro své obyvatele představují domov. Bylo by proto chybou zavírat oči před osobitostí řady z nich a nechat se ovlivnit jednostrannými odsudky.” vysvětluje hlavní autorka projektu Lucie Skřivánková (Zadražilová) z Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Plzeňském kraji Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Plzeňském kraji Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Plzeňském kraji Ukázka z výstavy Příběh paneláku v Plzeňském kraji

Desáté pokračování putovní výstavy návštěvníky seznamuje s plzeňskými sídlišti PL 60, Slovany, Doubravka, Bory a Lochotín i klatovskými sídlišti U Pošty a Nad Rybníčky. Zajímavostí tohoto kraje je například experimentální dům PL 60 od architekta Karla Janů v Tomanově ulici v Plzni, který ukazuje zajímavý vývoj prefabrikovaného stavitelství. “Tento unikát ovšem zároveň představuje slepou uličku, protože z hlediska užívání a provozu neodpovídal životnímu stylu a návykům tehdejších obyvatel.Tento unikát ovšem zároveň představuje slepou uličku, protože z hlediska užívání a provozu neodpovídal životnímu stylu a návykům tehdejších obyvatel,” dodávají autoři výstavy.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: Paneláci

Článek ze dne: 20.9.2016
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588