Klikněte a napište nám e-mail!

Český student nafotografoval polaroidový Materiál

Oleksandr Tymkanych a ukázka ze souboru polaroidů Materiál

V pražské galerii Polagraph byla zahájena výstava Materiál, na které mladý fotograf a student Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Oleksandr Tymkanych ukazuje své polaroidové fotografie. Jeho poutavé abstraktní barevné snímky můžete zhlédnout ve zdarma přístupné expozici až do 1. prosince.

“Zato už na střední škole nafotil svým středoformátovým Pentaxem soubor Gypsys v romské osadě v Přerově a definitivně tak propadl kouzlu klasické fotografie. Díky studiu na UTB a otevřenosti zdejších profesorů brzy objevil i Polaroid a začal se tomuto médiu věnovat s takovou vervou, až vytvořil několik skvělých a pro současný Polaroid naprosto netypických souborů, které představí na výstavě v galerii Polagraph,” uvádí organizátoři výstavy.

Oleksandr Tymkanych a ukázka ze souboru polaroidů Materiál Oleksandr Tymkanych a ukázka ze souboru polaroidů Materiál Oleksandr Tymkanych a ukázka ze souboru polaroidů Materiál Oleksandr Tymkanych a ukázka ze souboru polaroidů Materiál

“Oleksandr k Polaroidu přistupuje zcela jinak, než jsme zvyklí. Nebojí se se svým Polaroidem SX-70 přijít skutečně blízko a tvořit jakési abstraktní makro světy. Jsou plné pro Polaroid tolik typických jemných barev a mají dech beroucí atmosféru. Dokáže přitom využít všech charakteristik instantního materiálu. Zatímco mnozí fotografové je považují za nedokonalost, Oleksandr jich kreativně využívá k dokreslení svých emotivních abstraktních světů,” dodávají.

Čtěte další články na téma fotografie a výstava

Foto a zdroj: Galerie Polagraph

Článek ze dne: 23.9.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588