Děkujeme za přízeň nám i designu!

Festival Signal v Praze ukáže 20 světelných instalací

Ukázka světelných instalací z Festivalu Signal 2016

Od čtvrtka 13. října do neděle 16. října proběhne v Praze čtvrtý ročník festivalu světel Signal 2016. Letos nabídne dvacet světelných instalací včetně několika videomappingů, světelných objektů i interaktivních instalací. Letošní novinkou je i program přes den určený především dětem. Největším lákadlem bude Signal Dome.

„Naším cílem je vtáhnout návštěvníky co nejvíce do děje, plánujeme tudíž poměrně hodně interaktivních instalací a instalací, které mají díky propojení vizuální a hudební stránky opravdu strhující atmosféru. Dvě třetiny z nich si navíc odbudou v Praze premiéru, naši diváci budou úplně první, kdo je budou moct vidět a zažít,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta, který do Prahy přiveze díla umělců a studií z celkem 11 zemí.

Festival Signal 2016: Yasuhira Chido Festival Signal 2016: Maotik Festival Signal 2016: David Vrbík Festival Signal 2016: Jan Hladil

“Velkému zájmu se každý rok těší videomappingy. Letos diváci uvidí tři. Každý z nich tvoří přímo pro Signal festival jiné kreativní studio nebo umělec, návštěvníci tak budou moci srovnat zcela odlišné přístupy k této disciplíně. Ruské kreativní studio Radugadesign se vyznačuje výraznou až opulentní tvorbou, německý umělec Daniel Rossa klade důraz na minimalismus a čisté linie mappovaných objektů. Třetí videomapping pod taktovkou španělského studia Tigrelab si diváci nejlépe užijí s 3D brýlemi, které budou i letos v místě videomappingu k zakoupení,” uvádí zástupkyně festivalu Nikola Lörinczová.

Festival Signal 2016: Jan Šíma Festival Signal 2016: Teemu Mäattänen Festival Signal 2016: Zachary Lieberman Festival Signal 2016: Raduga design

Signal však nebude jen videomapping, ale také světelné objekty a instalace. Od 6. října bude na náměstí Republiky otevřena instalace vzácného horského přízraku Brocken, kterou navrhl japonský umělec Yasuhira Chido. V ulicích byste od 13. října měli mít možnost zahlédnout homanoidy od australské výtvarnice Amandy Perer inspirované filmem Divoká planeta. David Vrbík připravuje interaktivní instalaci spojené s hudebními nástroji. Francouzský umělec Maotik pak chystá dílo, které rozsvítí a rozehrají diváci. Poutavá bude jistě i instalace, kterou přiveze americký umělec a programátor Zachary Lieberman. Ten je autorem kódovacího softwaru pro umělecké grafiky OpenFrameworks, pomocí kterého budou lidé instalaci ovládat.

Festival Signal 2016: Michal Pustějovský Festival Signal 2016: The Macula Festival Signal 2016: Can Buyukberber Festival Signal 2016: Signal Dome

Stejně jako vloni bude i letos součástí festivalu Signal Dome. Ve večerních hodinách se zde bude promítat tvorba studia The Macula a tureckých umělců Cana Büyükberbera a Yagmur Uyanik. Přes den se zde pak bude promítat animovaná projekce českých dějin a o životě Karla IV. Jedině do Signal Dome bude vstup placený, ostatní instalace budou přístupné zdarma.

Čtěte další články na téma události

Foto a zdroj: Festival Signal

Článek ze dne: 24.9.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588