Děkujeme za přízeň nám i designu!

Radek Brousil vystavuje Černou a bílou ve fotografii

Radek Brousil: Černá a bílá ve fotografii

Uznávaný fotograf Radek Brousil otevřel v Galerii hlavního města Prahy svou první větší soubornou výstavu s názvem Černá a bílá ve fotografii. Vystavené negativy a fotografie se zabývají nepříliš známým jevem, kdy fotografický materiál není schopen zaznamenat osobu tmavé pleti. Nechybí ani sudkovská zátiší.

“Brousilovy práce vycházejí z média klasické fotografie, ale zároveň jsou polemikou nad technologií zpracování fotografického obrazu, která se týká problematiky zaznamenávání tmavé pleti. Toto téma Brousil rozvíjí v ’sudkovsky’ laděném fotografickém souboru plastik černošských portrétů význačného cestovatele a sochaře F. V. Foita,” uvádí zástupci Galerie hlavního města Prahy k dílu absolventa ateliéru fotografie na pražské Uměleckoprůmyslové škole a držitele ceny Oskára Čepana.

Radek Brousil: Černá a bílá ve fotografii Radek Brousil: Černá a bílá ve fotografii radek-brousil-cerna-a-bila-ve-fotografii-3.jpg Radek Brousil: Černá a bílá ve fotografii

“Nejnovější fotografie poprvé představené v Galerii hlavního města Prahy přesahují do média objektu a dotýkají se nejen kolonialismu v sochařském umění, ale tematizují rovněž barokní plastiky Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa představující postavy Maurů na tzv. Královské cestě, která vede poblíž Colloredo-Mansfeldského paláce přes Karlův most a Nerudovu ulici,” dodávají.

Čtěte další články na téma výstava a fotografie

Foto: Radek Brousil
Zdroj: Galerie hlavního města Prahy

Článek ze dne: 26.9.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588