Děkujeme za přízeň nám i designu!

Gent ukazuje kola a cyklistické doplňky budoucnosti

Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent

Design Museum v belgickém městě Gent hostí až do 23. října výstavu s názvem Bike to the Future neboli Kolo do budoucnosti. Expozice plná moderních kol, konceptů či zajímavých až nepoužitelných kreací ukazuje pohled do budoucnosti kola, která by mohla být velmi zajímavá.

Talent a vynalézavost jsou dva hnací motory výstavy, která si dala za cíl nelehký úkol pohledu do budoucnosti. Kolo je běžnou součástí městské dopravy velkých měst, a i když v České republice nemá tak silné zastoupení, jako v jiných evropských státech, je u nás čím dál větší počet zájemců o speciální kola a chuť odlišit se. Přesně taková kola se na výstavě prezentují. S brilantními nápady a geniálními prototypy.

Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent

Na výstavě najdete například elektrické terénní kolo M.A.S.S. SNOW, které navrhl Philippe Starck. Velkou pozornost vzbuzují nové materiály a inovace, proto de zde prezentuje i kolo skládací, které navrhl Gianluca Sada. Po složení je stejně velké jako deštník. Zastoupeni jsou i místní designéři jako Tobias Knockaert, který vystavuje laserem řezané kolo nebo tradiční značka Jaegher navrhující kola pro závodníky. Samozřejmě nechybí ani zajímavé konstrukce pro různá využití.

Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent Ukázka z výstav Bike to the Future z Design Museum Gent

Zapomenuto není ani na budoucnost cyklistických doplňků. Vystavena je například magnetická svítilna iFlash One od studia KiBiSi, nafukovací cyklistická přilba pro cyklisty Hövding, stylové blikačky do města od značky Bookman či ozdoby a doplňky na kola od značky Curana. V expozici nechybí ani informace o rozšíření trendu cyklisticky a vize budoucnosti.

Čtěte další články na téma výstava a kolo

Foto a zdroj: Design Museum Gent

Článek ze dne: 29.9.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588