Děkujeme za přízeň nám i designu!

Den architektury se o víkendu oslaví v 63 městech

Den architektury a vybrané účastické stavby: ZŠ Líbeznice

O víkendu 1. a 2. října se bude po celé České republice slavit Den architektury. V celkem 63 městech se otevřou opuštěné průmyslové areály, unikátní stavby i výjimečné interiéry. Pro návštěvníky je zdarma připraveno na 150 akcí jako komentované prohlídky, exkurze, přednášky, prezentace, cyklojízdy a akce pro děti.

“Kroky Dne architektury povedou například do pražského vysočanského areálu Pragovka, skláren v Josefově Dole, na sídliště v Brně Lesná, za současnou architekturou do Slavonic či do Frýdlantu nebo do historických vil v Prachaticích a Hořicích. Šestý ročník festivalu upozorňuje na architektonické skvosty, stavby honosné i prosté, obdivované i zatracované, ohrožené i zářící novotou, opuštěné i probouzející se k životu či celé unikátní čtvrti a komplexy budov,” popisují letošní lákadla organizátoři akce.

Den architektury a vybrané účastické stavby šestého ročníku Den architektury a vybrané účastické stavby šestého ročníku Den architektury a vybrané účastické stavby šestého ročníku Den architektury a vybrané účastické stavby šestého ročníku

“V Praze doplní festival přehlídka filmů o architektuře a urbanismu Film a architektura, kde osobně některé filmy vybral a uvede dvě série večerů i známý propagátor architektury Adam Gebrian. Závěr oslav vyvrcholí 6. října přednáškou renomované architektky Liesbeth van der Pol, která vede ateliér Dok Architecten a působila jako nizozemská královská architektka,” dodávají s tím, že letos se účastní 63 měst v České republice a dvě na Slovensku. Podrobný program a soupis měst najdete na internetových stránkách akce.

Čtěte další články na téma události

Foto a zdroj: Den architektury

Článek ze dne: 29.9.2016
Téma: , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588