Děkujeme za přízeň nám i designu!

Petr Dub výstavou varuje před barvami v architektuře

Petr Dub a ukázka z výstavy Kolonie svobody

V pražské galerii Kvalitář byla zahájena velmi netradiční výstava s názvem Kolonie svobody a podtitulem Možnosti nového národního stylu. Malíř Petr Dub pomocí ní až do 16. listopadu upozorňuje na způsob používání barev v české architektuře. Pestrobarevný interiér galerie odráží jeho zkoumání reality.

“Dub je autor, který se nebojí kriticky podívat nejen na funkci plátna v umění, ale dlouhodobě kriticky nazírá i na aktuální témata kolem nás. Přesah do architektury je pak pro jeho tvorbu typický… Aktuální projekt Kolonie svobody se zabývá především tématem devalvace architektury. Autor se pokouší poukázat na problémy na příkladě rezidenční oblasti z první poloviny 20.století, přiléhající k ulici Na Šafránce, kde sám autor bydlí,” uvádí zástupci galerie Kvalitář.

Petr Dub a ukázka z výstavy Kolonie svobody Petr Dub a ukázka z výstavy Kolonie svobody Petr Dub a ukázka z výstavy Kolonie svobody Petr Dub a ukázka z výstavy Kolonie svobody

“Druhým objektem Dubova zájmu je sídliště Vlasta, které vzniklo v sedmdesátých letech zejména pro obyvatele obce Milovice. Ti byli ze svých domovů vystěhováni v souvislosti s ubytováním sovětské armády. Autorovým středobodem zájmu je i zde barevnost,“ doplňují k výstavě, kde podtitul v názvu reaguje na hledání nového národního stylu. Autor poukazuje na problematický jev, který reflektuje vztah ke kvalitě architektury a odkazuje na historické souvislosti s hledáním národního stylu v roce 1918.

Čtěte další články na téma výstava a architektura

Foto a zdroj: Kvalitář

Článek ze dne: 30.9.2016
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588