Děkujeme za přízeň nám i designu!

OD Kotva připomíná retro Vánoce v 70. a 80. letech

Retro Vánoce v 70. a 80. letech v OD Kotva

V pražském Obchodním domě Kotva probíhá do konce prosince výstava, která připomene Vánoce v období 70. a 80. letech. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen 60 dobových fotografií, ale také zákoutí s dobově oblečenými figurínami v tématizovaných zátiších.

“Retro Vánoce v Kotvě jsou jakousi ochutnávkou toho, jak probíhaly přípravy na svátky klidu a pohody v bývalém Československu. Návštěvníkům nabídneme pohled na předvánoční ruch v Kotvě, která byla v 70. a 80. letech jedním z největších obchodních domů v Evropě,“ vysvětluje Robert Vůjtek, ředitel Galerie Tančící dům, která dobovou instalaci pro Kotvu realizuje.

Retro Vánoce v 70. a 80. letech v OD Kotva Retro Vánoce v 70. a 80. letech v OD Kotva Retro Vánoce v 70. a 80. letech v OD Kotva Retro Vánoce v 70. a 80. letech v OD Kotva

“Vánoce v Kotvě budou zaměřeny na oblékání 70. a 80. let s důrazem na oblečení předních oděvních firem bývalého Československa, jako byly například JITEX, LUXUS, nebo prémiové značky vyráběné přímo pro TUZEX. 20 stylizovaných figurín připomene unikátní zimní oděvní kousky tehdejší doby. Celým domem budou návštěvníky provázet dobové velkoformátové fotografie vánoční Kotvy, které zaznamenaly život v obchodním domě v předvánočním období 70. a 80. let,” doplňuje mediální zástupkyně galerie.

Čtěte další články na téma výstava a retro

Foto a zdroj: Galerie Tančící dům

Článek ze dne: 29.11.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588