Děkujeme za přízeň nám i designu!

Milan Houser vystavuje obrazy z laku i brambory

Milan Houser a ukázka z výstavy Pictura Naturans

Už jen do 24. ledna vystavuje v pražské galerii DSC Gallery výtvarník Milan Houser své nové unikátní obrazy a drobné sochy. Na výstavě nazvané Pictura Naturans najdeme abstraktní barevné obrazy tvořené opakovaným naléváním a zasycháním laku. Drobné sochy jsou tvořeny nápaditými odlitky vyklíčených brambor.

“Houser na této své druhé výstavě v DSC Gallery dále rozvíjí svou práci se speciálně vyráběným lakem, který je jeho dominantním technologickým prostředkem. Jeho obrazy vznikají tak, že lak opakovaně nalévá a nechává schnout, aby se tak z mělkých okrajů dostával k mohutné hloubce a komplikovaným barevným fúzím,” uvádí zástupci DSC Gallery k výstavě.

Milan Houser a ukázka z výstavy Pictura Naturans Milan Houser a ukázka z výstavy Pictura Naturans Milan Houser a ukázka z výstavy Pictura Naturans Milan Houser a ukázka z výstavy Pictura Naturans

“Jak popisuje kurátor výstavy Václav Hájek, výrok ‘pictura naturans’ odkazuje právě k procesuálnosti tvorby, k pohyblivosti proměn, k odkrývání možností malby ‘an sich’. Nové obrazy Milana Housera jsou na konstrukcích/kostrách vypnuté jako impregnované kůže. Integrální součástí výstavy jsou i vyklíčené brambory, které zcepeněly v bronzovém odlitku v různé fázi pohybu. Část objektů bude vystavena ve speciálně navržených vitrínách od studia Olgoj Chorchoj,” dodávají.

Čtěte další články na téma výstava a Milan Houser

Foto a zdroj: DSC Gallery

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588