Děkujeme za přízeň nám i designu!

Moser otevřel v Praze k 160. výročí unikátní výstavu

Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser

V pražském Obecním domě byla zahájena krátkodobá výstava Příběh křišťálu Moser, který je velkou retrospektivou tvorby proslulé české sklárny Moser. Výstava byla uspořádána k výročí 160 let a nabízí krom unikátního lustru Ludwig i zcela novou výroční kolekci Moser 2017. Potrvá do 22. března 2017.

“Pro výroční kolekci Moser 2017 jsme vytvořili díla, která se inspirují nejúspěšnějšími a nejvýznamnějšími díly sklárny Moser z období malovaných historizujících motivů, rytých secesních rostlinných dekorů a zlacených afrických výjevů, jež přinesly sklárně slávu a světové renomé,” říká k nejnovější kolekci umělecký ředitel sklárny Lukáš Jabůrek.

Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser

Jednoznačnou dominantou výstavy, která je umístěna už v jejím vstupu, je unikátní křišťálový lustr Ludwig od designéra Filipa Houdka. Lustr je vysoký 220 centimetrů, široký 190 centimetrů a váží necelých 200 kilogramů. Jeho tvar je odkazem na zakladatele skláren Ludwiga Mosera a pozdějšího ředitele Leo Mosera. Na ramenech je zavěšeno 133 ručně foukaných a broušených křišťálových ověsků.

Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser Pohled do expozice výstavy Příběh křišťálu Moser

V expozici najdete nejvýznamnější díla z produkce skláren za posledních 160 let a to od historických nápojových setů po současné moderní dekorativní sklo. Až na výstavě, kterou navrhlo studio Qubus a kurátorem je Petr Nový z Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, je vidět šíře a unikátnost produkce sklárny. Na výstavě nechybí ani vítězné práce studentské soutěže Cena Ludwiga Mosera.

Čtěte další články na téma výstava a Moser

Foto a zdroj: Moser

Článek ze dne: 15.2.2017
Téma: , , , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588