Klikněte a napište nám e-mail!

Herrmann & Coufal navrhli svítidlo imitující úplněk

Herrmann & Coufal a ukázka z výstavy Beyond

Dvojice mladých designérů Eduard Herrmann a Matěj Coufal otevřeli v pražské galerii Kvalitář svou výstavu Beyond. Až do 2. června na ní můžete zhlédnout jak známou kolekci Ignis pro sklárnu BOMMA tak novinky jako například jídelní stůl WU použitelný i jako stůl na ping-pong nebo svítidlo tvořící podobné osvětlení jako od Měsíce v úplňku.

Důležitým prvkem výstavy je prezentace lavičky Satelite od Eduarda Herrmanna pro Mmcité, kterou najdeme stát před galerií. “Instalací dvou a více laviček do ‚ostrovů‘ vzniká komunikační kanál, jelikož seskupení laviček a jejich tvar usměrňuje příchozí zvukové vlny a utlumuje hluk z okolí. Zároveň může stínit nebo naopak koncentrovat sluneční paprsky podle nasměrování,” vysvětluje dvojice výhody jejich realizace.

Herrmann & Coufal a ukázka z výstavy Beyond Herrmann & Coufal a ukázka z výstavy Beyond Herrmann & Coufal a ukázka z výstavy Beyond Herrmann & Coufal a ukázka z výstavy Beyond

“Na výstavě Beyond bude ale důraz kladen především na objekty, které nás obklopují v domácím prostředí,” uvádí zástupkyně galerie Veronika Pařízková. “Naše věci nemají přesné určení. Mohou se využít tak, aby lahodily svému uživateli. Nikam je netlačíme. Měly by fungovat ‚všude‘,” dodává Matěj Coufal.

Čtěte další články na téma výstava

Foto a zdroj: Kvalitář

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588